Uuendatud: 23.02.2016, kell 09:15

22.02.2016 17:51

Kaitseväe juhataja andis vanemohvitseridele auastmed

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras andis täna sõjamuuseumis üle vanemohvitseride ja reservohvitseride auastmed.

„Vanemohvitseride jaoks on kõige olulisem arusaamine, et enam ei tohiks ülespoole vaadates juhiseid küsida. Vanemohvitser peab suutma otsustada oma pädevuse järgi ja vajadusel võtta vastutus nii enda kui oma alluvate eest,“ ütles kindralleitnant Terras värsketele vanemohvitseridele. 

Värsketele reservohvitseridele ütles kindralleitnant Terras, et lipniku auastme saamine tähendab nende jaoks uue tee algust ning senisest enam tuleb neil panustada kaitseväe tegevusse ja võtta osa reservõppekogunemistest.

Kokku sai kaitsevägi juurde 10 koloneli, 21 kolonelleitnanti, 38 majorit, 2 kaptenleitnanti ning 8 kaptenmajorit. Kümne koloneli auastme saaja hulgas olid nii kaitseväe peastaabi operatiivjaoskonna ülem Aron Kalmus, erioperatsioonide väejuhatuse ülem Riho Ühtegi, 2. jalaväebrigaadi ülem Eero Rebo, NATO staabielemendi ülem Urmas Nigul ja kaitseministeeriumi strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhataja Peeter Tali.

Reservohvitseride kursuse 22 lõpetanut said presidendilt lipniku auastme. 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.