Uuendatud: 05.04.2016, kell 09:49

04.04.2016 17:17

Algas 2. jalaväebrigaadi suurtükiväepataljoni reservkogunemine

Sel nädalal viiakse Tartu- ja Jõgevamaal ning Lääne-Virumaal läbi 2. jalaväebrigaadi suurtükiväepataljoni reservõppekogunemine, millest võtab osa üle 200 kaitseväelase.

 

„Suurtükivägi on tehniline relvaliik, mis areneb väga kiiresti. Seetõttu on ülioluline, et suurtükiväepataljoni isikkoosseis, kaasaarvatud reservväelased, oleks oma teadmiste ja oskuste poolest tasemel,“ ütles 2. jalaväebrigaadi suurtükiväe reservpataljoni ülem major Marko Tomentšuk. 

Õppekogunemise eesmärk on reservväelaste suurtükiväealaste teadmiste ja oskuste värskendamine ning üksuse koostöö harjutamine.

10. aprillini kestva õppekogunemise käigus läbivad reservväelased täiendõppe, osalevad pataljoni taktikalisel harjutusel ning sooritavad 9. aprillil kaitseväe keskpolügoonil suurtükiväe lahinglaskmised 122mm kaliibriga välihaubitsatest D-30.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluva suurtükiväepataljoni ülesanne on tagada lahingutegevuse käigus tuletoetus lahingüksustele.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.