Uuendatud: 10.05.2016, kell 17:06

10.05.2016 17:05

Kaitseväe logistikud testivad eestlaste mehitamata roomikmasinat

Kevadtormil osalevad logistikapataljoni kaitseväelased testivad Paide lähistel Milrem AS-i distantsilt juhitavat roomikutel maismaasõidukit, selgitamaks sõiduki kasutamise võimalusi kaitseväes.

Roomikutel sõidukit kasutatakse logistikapataljonis eelkõige paiknemisalal varustuse ja materjalide transportimiseks, mida tavaliselt tehakse käsitsi või suuremate masinatega. Välimuselt väikest tanki meenutava sõiduki juhtimist ja kasutamist said proovida eelkõige pataljoni ajateenijad, kellele masin meeldis. „Kindlasti muudab see teatud tegevused kergemaks ja varustuse liigutamise lihtsamaks ja kiiremaks,“ ütles masina juhtimist harjutanud kapral Stern Ilves.

Logistikapataljoni ajateenijad katsetavad Milremi toodetavat sõidukit kolm päeva ning tagastavad selle enne Kevadtormi 13. mail algavate õppelahingute algust.

Milrem on AS SEBE 2013. aastal loodud tütarettevõte, mis tegutseb kaitse- ja julgeolekusektoris, pakkudes rasketehnika tervet elutsüklit haldavaid teenuseid ning tootearendust. Mehitamata roomiksõiduki arendamise projekti juures on üheks koostööpartneriks ka kaitsevägi, kellega vahendit katsetatakse.

Logistikapataljon on Ämaris paiknev kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe-ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine.

 

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.