Uuendatud: 09.09.2016, kell 13:43

09.09.2016 13:39

1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni juhib major Janek Zõbin

1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni juhib major Janek Zõbin 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni juhib major Janek Zõbin

Täna andis 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni senine ülem kolonelleitnant Kalmer Kruus Tapal peetud tseremoonial pataljoni juhtimise üle uuele ülemale major Janek Zõbinile.

„Kavatsen tagalapataljoni ülemana jätkata tööd, mida eelmine pataljoniülem on edukalt teinud. Üksustele on oluline, et logistilise toetusega saabuksid õiged asjad õiges koguses õigel ajal õigesse kohta ning selle tagamine ongi meie tähtsaim ülesanne,“ ütles pataljoni uus ülem major Janek Zõbin.

Major Janek Zõbin teenib kaitseväes 1994. aastast ning on olnud nii pioneeripataljoni rühmaülem, demineerimiskeskuse ülem kui ka pioneeripataljoni staabiülem. Alates 2012. aastast on major Zõbin teeninud erinevatel ametikohtades kaitseväe logistikakeskuses ja toetuse väejuhatuses, enne 1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ülema ametikohale asumist teenis ta toetuse väejuhatuse materjaliteenistuse ülema ametikohal. Major Žõbin on osalenud kahel välismissioonil Afganistanis ning teda on autasustatud Kaitseväe teeneteristiga riigikaitseliste teenete eest, Kaitseväe teenetemärgiga kaitsealaste teenete eest ning Maaväe ohvitseri hõberistiga.

Kolonelleitnant Kalmer Kruus juhtis tagalapataljoni 2012. aasta juunist. Edasist teenistust jätkab kolonelleitnant Kruus 1. jalaväebrigaadi staabis tagalajaoskonna ülemana.

Tagalapataljoni peamine ülesanne on ajateenijate baasil ette valmistada sõjaaja koosseisu ja tagada 1. jalaväebrigaadi lahinguvõime. Rahuajal toetatakse aasta läbi 1. jalaväebrigaadi staapi, seitset pataljoni ja kolme üksikkompaniid. Vajadusel abistatakse ka tsiviilsektorit nii tehnika, varustuse kui ka väljaõppega.

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.