Uuendatud: 11.02.2017, kell 10:51

10.02.2017 15:32

Pioneeripataljonis lõppes lõhkamiskursus

Pioneeripataljonis lõppes lõhkamiskursus Pioneeripataljonis lõppes lõhkamiskursus

1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonis lõppes täna neljapäevane C-kategooria lõhkaja kursus, millest võttis osa üle kahekümne tegevväelase erinevatest kaitseväe üksustest ning Kaitseliidu malevatest.

 „Lõhketöid tuleb kaitsejõududes teha lahingülesannete edukaks täitmiseks üsna tihti ning mida rohkem on meil spetsialiste, seda kiiremad ning efektiivsemad on meie üksused sõjaolukorras,“ ütles kursuse ülem kapten Urmas Tonto.

Eksamiga lõppenud kursuse esimesed kaks päeva õppisid kursuslased lõhkamiskategooria omandamiseks vajalikke teoreetilisi teadmisi, järgmisel kahel päeval tuli osalejatel lõhata puit-, betoon- ja metallkonstruktsioone ning rajada tankitõrjekraav. Praktikal osalesid ka Eestis paikneva Ameerika Ühendriikide kompanii kaitseväelased.

Kaitseväes ja Kaitseliidus on kokku neli lõhkaja kategooriat: A, B, C ja D. A- kategooria õppe läbinud ajateenijad omandavad lõhkamise baasteadmised, pioneeripataljoni ajateenijatele mõeldud B-kategooria võimaldab kaitseväelastel tegutseda lõhkamistel abitööjõuna. C-kategooria lõhkaja võib lõhketöid iseseisvalt läbi viia, samuti võib C-kategooriat omav kaitseväelane anda A- ja B-kategooria õpet. Kõrgeimat ehk D-kategooriat omavad kaitseväelased võivad lisaks C-kategooria õpetamisele ja lõhkamiste iseseisvale läbiviimisele koostada ka lõhketööde projekte.

Pioneeripataljoni ülesanne on lisaks ajateenijate ja reservväelaste väljaõppele koolitada rahvusvaheliste missioonide jaoks elukutselistest kaitseväelastest demineerijaid.

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.