Uuendatud: 15.02.2017, kell 15:36

15.02.2017 15:32

Kaitseväe juhataja: Singapur on eeskujuks küberkaitses ja laiapindses riigikaitses

Kaitseväe juhataja: Singapur on eeskujuks küberkaitses ja laiapindses riigikaitses Kaitseväe juhataja: Singapur on eeskujuks küberkaitses ja laiapindses riigikaitses

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras kohtus täna Singapuris sealse kaitseväe juhataja kindralleitnant Perry Limi, asekaitseminister Maliki Osmani, küberkaitseagentuuri juhi David Kohi ning kaitsevaldkonna teaduse ja tehnoloogia ameti direktori Tan Peng Yamiga, et arutada kaitsekoostööd ning küberkaitset puudutavaid küsimusi.

Kindralleitnant Terrase sõnul ollakse Singapuris Eesti edusammudest kübervallas teadlikud, mis loob head eeldused edaspidiseks koostööks ja kogemuste vahetamiseks. "Singapur on meie jaoks oluline ka seetõttu, et nii kaugel Eestist eksisteerib täpselt samasugune riigikaitsemudel nagu meil. Vaatamata sellele, et riik omab väga kõrgetehnoloogilisi sõjalisi võimeid, on Singapuris veendumus, et riiki saab kaitsta ainult väljaõpetatud ja tugeva reservaarmeega," lisas Terras.

Kohtumistel sai kaitseväe juhataja ülevaate Singapuri riigikaitsemudelist, mis sarnaselt Eestile põhineb kohustusliku ajateenistuse baasil loodud reservaarmeel ja laiapindsel riigikaitsel. Suurt tähelepanu pöörab Singapur ka efektiivse mobilisatsioonisüsteemi väljatöötamisele ja küberkaitse arendamisele.

Kaitseväe juhatajat saadab visiidil Eesti Kaitsetööstuse Liidu delegatsioon, kellele see on võimalus tutvustada oma tooteid ja arendustööd. Kaitsetööstuse Liidu nõukogu esimehe Kuldar Väärsi sõnul on Singapur teerajaja nii uute tehnoloogiate loomisel kui rakendamisel ning koostöö Singapuriga avab mõlemas osas Eesti kaitsetööstusele mitmeid võimalusi. "Näiteks on Singapur väga huvitatud Guardtime'i loodud küberkaitselahendustest. Samuti on Milrem ja ST Kinetics arutamas koostöömudelit mehitamata süsteemide arenduseks kaaludes ka Eestisse ühise arendusettevõtte loomist," lisas Väärsi.

Eesti Kaitsetööstuse Liidu eesmärgiks on liikmesettevõtete huvide esindamine ja paremate võimaluste loomine kaitse- ja julgeolekuotstarbeliste teenuste ning kaupade turgudel, panustades Eesti kaitsevõime tugevdamisse ja majanduse arengusse.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.