Uuendatud: 30.03.2017, kell 14:34

30.03.2017 14:33

Brigaadikindral Indrek Sirel arutas Türgis liitlasüksuste saabumist

 Brigaadikindral Indrek Sirel arutas Türgis liitlasüksuste saabumist Brigaadikindral Indrek Sirel arutas Türgis liitlasüksuste saabumist

Kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Indrek Sirel osales sel nädalal Türgis NATO maaväe juhatuse korraldatud kohtumisel, et arutada NATO lahingugrupi saabumise ja Eestis viibimisega seotud küsimusi.

“Kohtumine andis meile hea võimaluse lihvida NATO lahingugrupiga seotud teemasid,” ütles kaitseväe juhataja asetäitja brigaadikindral Indrek Sirel, kelle sõnul edeneb Eestisse saabuvate Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa kaitseväelaste ning nende tehnika siirmine plaanide kohaselt. “Mitmerahvuselise lahingugrupi integreerimine võtab küll veidikene aega, kuid nende saabumine tugevdab kindlasti nii meie kaitsevõimet kui alliansi koostöövõimet tervikuna.”

Kohtumisel osalesid 14 riigi esindajad nii NATO lahingugruppidesse panustavatest kui neid vastuvõtvatest riikidest, samuti võtsid aruteludest osa NATO staabielementide (NFIU) kaitseväelased.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid möödunud juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola.

Eestisse saadetavasse lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani. Kokku kuulub Eestisse saabuvasse lahingugruppi ligi 1200 liitlassõdurit. Ühendkuningriik panustab rohkem kui 800 kaitseväelasega, kelle käsutuses on muuhulgas tankid Challenger 2, jalaväe lahingumasinad Warrior ning liikursuurtükid AS90. Prantsusmaa panuseks lahingugruppi on 300 kaitseväelasega üksus, mille relvastuses on tankid Leclerc, jalaväe lahingumasinad VBCI ja soomukid VAB. Prantslased teenivad Tapal järgnevad kaheksa kuud, andes seejärel vastutuse üle taanlastele.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.