Uuendatud: 27.09.2017, kell 13:32

27.09.2017 13:31

Scoutspataljon alustab ajateenijatest soomusjalaväelaste koolitamist

Scoutspataljon alustab ajateenijatest soomusjalaväelaste koolitamist Scoutspataljon alustab ajateenijatest soomusjalaväelaste koolitamist

Alates sellest nädalast on varem vaid elukutselistest kaitseväelastest koosnenud Scoutspataljonis teenistuses ligi 70 ajateenistust läbivat sõdurit. Järgneva kaheksa kuu jooksul omandavad nad soomusjalaväelase eriala.

Scoutspataljoni A-kompanii ülema kapten Madis Koosa sõnul on ajateenistust läbivatele sõduritele antav väljaõpe ja nõudmised, aga ka varustus ja relvastus täpselt samad, mis tegevväelastest Scoutspataljoni võitlejatel.

„Ootame sama kõigilt sõduritel, kes Scoutspataljoni embleemi kannavad. Olen kindel, et kevadeks tegutsevad ajateenijad sama efektiivselt kui meie tegevväelased,“ ütles kapten Koosa.

Lisaks tavapärastele jalaväelase oskustele omandavad soomusjalaväelased spetsiifilised oskused, mis on vajalikud pataljoni kasutuses olevatest jalaväe lahingumasinatest CV9035 tingituna. Scoutspataljoni instruktorid õpetavad ajateenijatele soomukilt jalastumist, erinevaid avariiprotseduure, võitlejate evakueerimist õnnetuste puhul ja muud vajalikku. Samuti pööratakse väljaõppel suurt tähelepanu ohutustehnika kinnistamisele.

Scoutspataljoni A-kompaniis koolitatakse ajateenijaid nii sel kui ka järgmisel väljaõppetsüklil. Pärast ajateenistuse läbimist on soomusjalaväelase eriala omandanud sõduritel võimalus kandideerida samasse väeossa tegevteenistusse.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/58339

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.