Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

 

Uuendatud: 14.11.2017, kell 16:51

14.11.2017 16:12

Valgevene ohvitserid inspekteerivad 1. ja 2. jalaväebrigaadi

Valgevene ohvitserid inspekteerivad 1. ja 2. jalaväebrigaadi Valgevene ohvitserid inspekteerivad 1. ja 2. jalaväebrigaadi

Valgevene relvastuskontrollikeskuse viieliikmeline inspektorite grupp külastas täna Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) Viini dokumendi täitmise raames 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakut ning kaitseväe keskpolügooni.

„Eesti pool on olnud väga aus ning sõbralik – kõikidele meie küsimustele vastati üsna põhjalikult ning me saime näha kõike, mida soovisime,“ ütles inspektorite grupi ülem kolonel Anatoly Pentkovsky.

Homme külastavad Valgevene relvastuskontrolli inspektorid 2. jalaväebrigaadi Taara linnakut Võrus.

Raport inspektsiooni tulemustest saadetakse kõikidele OSCE liikmesriikidele.

Eesti kaitseväe relvastuskontrolli inspektorid on sel aastal inspekteerinud Valgevene relvajõude ning osalenud vaatlejatena õppusel Zapad, samuti osalenud teiste NATO riikide juhitud inspektsioonidel näiteks Saksamaal ning Rumeenias.

Vastavalt OSCE Viini dokumendi julgeoleku- ja usaldusmeetmetele võivad organisatsiooni liikmesriigid sooritada kuni 48-tunniseid inspekteerimisvisiite.

Viini dokumendi raames võimaldavad Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni liikmesriigid üksteistele ülevaate oma relvastusest ja isikkoosseisust ning lubavad tutvuda väeosade ja baasidega, samuti teavitavad kindlaksmääratud korras sõjalistest õppustest, kus osaleb teatud arv lahingutehnikat või sõjaväelasi. Euroopa julgeoleku ja koostööorganisatsiooni (OSCE) kuulub 57 riiki Euroopast, Kesk-Aasiast ja Põhja-Ameerikast.

Pildigalerii: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58403

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.