Kaitsevägi » Eesti Vabariigi 100. aastapäeva paraad » Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraad  

Uuendatud: 07.02.2018, kell 10:06

Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraad

24.02.2016 peeti Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraad, kus marssis ligi 1100 kaitseväelast, kaitseliitlast ja sisekaitseakadeemia kadetti, samuti liitlaste üksused.

„Eesti ajalugu on korduvalt näidanud, et oleme rasketest aegadest kindlamini üle saanud siis, kui meil on liitlaste tugi ning meid mõistetakse. Nii nagu meie liitlastele on tähtis meie julgeolek, on ka Eestile oluline olla mõtetes ja tegudes koos oma sõpradega. Jõujooned, mis kujundavad riikide ja rahvaste vahelisi suhteid, ei ole kivisse raiutud, vaid on pidevas muutumises,“ ütles kindralleitnant Terras oma aastapäeva kõnes. „Eesti ülesanne on selles muutuvas maailmas jääda kindlaks oma traditsioonidele, põhimõtetele ja väärtustele, olla vastutustundlik ning vajadusel anda oma panus ja ulatada abikäsi. Omaenda riigikaitse arendamisel peame lähtuma põhimõttest, et kõik sõjalised võimed, kasutame me neid siis Lähis-Idas, Malis või Afganistanis, peavad olema täielikult valmis osalema Eesti riigi kaitsmisel, sest see on Eesti kaitseväe ning Kaitseliidu kõige olulisem ülesanne.“

Vabariigi aastapäeva paraadi võttis vastu president Toomas Hendrik Ilves, paraadi juhatas kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras ja rivistas kaitseväe veebel ülemveebel Siim Saliste

98. aastapäeva paraad

Paraadil osalesid ligi 1100 kaitseväelast, kaitseliitlast ja sisekaitseakadeemia kadetti, samuti liitlaste üksused ja 90 ühikut tehnikat. Esindatud olid kõik väeliigid, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Balti kaitsekolledž, vahipataljon, staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, Kaitseliidu Harju ja Rapla malevad ning Kaitseliidu Akadeemiline malevkond ja Sisekaitseakadeemia kadetid. Esimest korda osalesid paraadil pioneeripataljon kaitseväelased koos uute mobiilsete lahingutoetussillasüsteemidega.

Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraadil osalesid ka Ameerika Ühendriikide Eestis viibiv väekontingent ligi 70 kaitseväelase ja 4 soomustransportööriga. Lisaks ameeriklastele võttis paraadist osa ka Ühendkuningriigi rühmasuurune üksus ning Belgia, Poola, Läti ja Leedu liputoimkonnad.

Relvastusest ja tehnikast sai paraadil lisaks käsitulirelvadele näha 155- ja 122-millimeetriseid haubitsaid, õhutõrjekahurit ZU-23-2, õhutõrjeraketikompleksi Mistral, tankitõrjesüsteeme MILAN ja Javelin, 120-millimeetrist miinipildujat, soomustransportööre Sisu XA-188 ja Stryker, mobiilset õhuseireradarit Ground Master 403 ning lahinguteenindustoetuse sõidukeid.

Paraadist tegid ülelennu Eesti õhuväe kopterid ning politsei- ja piirivalveameti lennuk, Balti riikide õhuruumi turvavad Belgia ja Hispaania hävitajad ning NATO eelhoiatuse ja õhuruumi juhtimise süsteemi lennuk AWACS E-3.

Muusikat tegid Kaitseväe ning Politsei- ja Piirivalveorkester. Pärast paraadi oli sellel osalenud tehnikat võimalik näha Vabaduse väljakul toimuval näitusel.

Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraadile pühendatud pildigaleriid saab vaadata SIIT

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.