Kaitsevägi » Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraad  

Uuendatud: 26.02.2019, kell 09:52

Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraad

Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraad peeti Tallinnas 24. veebruaril algusega kell 12.

Üksused rivistusid 24. veebruaril Vabaduse väljakule kell 11.15. Paraadi võttis vastu Vabariigi President Kersti Kaljulaid, paraadi juhatas kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Paraadist võttis osa üle 900 osaleja ja ligi poolsada ühikut tehnikat, kokku osales paraadil 44 lippu, 4 kompaniid, 2 patareid, 15 rühma ja 2 orkestrit.

Esindatud olid kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Balti kaitsekolledž, sõjaväepolitsei Vahipataljon, küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, erioperatsioonide väejuhatus, Kaitseliidu Tallinna malev ning Naiskodukaitse. Samuti osalesid paraadil sisekaitseakadeemia kadetid.

Liitlastest oli paraadil esindatud Saksamaa, Taani, Prantsusmaa, Läti, Leedu, Poa ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad. Samuti osalesid paraadil NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Suurbritannia ja Belgia üksused ning Ameerika Ühendriikide merejalaväelaste üksus. Paraadil nägi ka ka Suurbritannia tanki Challenger, liikursuurtükki AS90 ja Belgia jalaväe lahingumasinat Piranha.

Plaanide kohaselt tegid paraadist ülelennu erinevad Eesti ja liitlaste õhuvahendid. Õhuvahendite ülelennu tõttu oli mistahes droonide ja muude lennuvahendite lennutamine paraadialal ja selle läheduses rangelt keelatud.

Pärast paraadmarssi oli huvilistel võimalus tutvuda kaitseväe ja meie liitlaste tehnikaga. Näha sai Eesti kaitseväe jalaväe lahingumasinat CV9035EE, soomustransportööre Sisu XA-188 ja XA-180, Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi tanki Challenger, jalaväe lahingumasinat Warrior ja liikursuurtükki AS90, 155- ja 122-millimeetriseid haubitsaid, õhutõrjekahurit ZU-23-2, õhutõrjeraketikompleksi Mistral, tankitõrjesüsteeme Milan ja Javelin, 120-millimeetrist miinipildujat ning mobiilset õhuseireradarit Ground Master 403.

Liiklus

Koostöös politseiga algasid liiklust piiravad ettevalmistused Vabaduse Väljaku läheduses, Pärnu maanteel ning Kaarli puiesteel ja selle ümbruses 23. veebruari õhtul, mil toimus paraadi peaproov. Samuti oli liiklus piiratud samadel aladel 24. veebruari varahommikust kuni õhtuni.

Ühistranspordi liiklust muudeti nii vähe, kui võimalik. Bussiliiklus oli suunatud mööda otsemaid teid ümber Kaarli puiestee ja Pärnu maantee lõigul Vabaduse Väljakust kuni Viru ringini. Pärnu maanteel toimis trammiliiklus.

Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraadi liikumisskeem

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.