Uuendatud: 10.01.2020, kell 12:24

Männiku

MÄNNIKU HARJUTUSVÄLJA KASUTUSINFO

8. - 26. jaanuar 2020

ÜLDINFO

Männiku harjutusväli, hetkel pindalaga u 1100 ha, paikneb suuremas osas Saku vallas Männiku külas. Maatüki läänepiiril asuv 8,7 ha suurune ala asub Kiili vallale kuuluval maal Luige külas. Kinnistu edelapiiril asuv 22 ha suurune ala jääb Tammemäe küla territooriumile. Lisaks harjutusväljale asub teiselpool Tallinn-Saku maanteed Männiku linnaku ala (pindala 120,1 ha), mida kasutatakse taktikaliseks väljaõppeks.

Männiku harjutusvälja territooriumile jäävad ainsad Tallinna linna vahetus läheduses asuvad aktiivsed liivavarud.

Männiku harjutusväli on lähim harjutuskoht Tallinnas paiknevatele kaitseväe ja Kaitseliidu üksustele, samuti kasutab harjutusvälja Politsei- ja Piirivalveamet.

Männiku harjutusvälja piir on tähistatud valge- ja punasetriibuliseks värvitud piiripostide või puudega. Teedele ja radadele on paigaldatud statsionaarsed ning vajadusel ajutised tõkkepuud, mille juurde pannakse ohtliku tegevuse korral tõkestajad, kes takistavad inimeste pääsu ohualale. Harjutusväljale on paigaldatud lipumastid, kuhu üks tund enne ohtliku tegevuse algust heisatakse punased hoiatuslipud. Sellised märguanded on kasutusel laskeharjutuste, käsigranaadi viskeharjutuste, lõhke- ja demineerimistööde korral. Informatsiooni saamiseks harjutustest on harjutusvälja ümbrusesse paigaldatud infotahvlid. Tahvlitel on üleval harjutusvälja tähistamise ja sulgemise kord ning kasutamise graafik kuni kahe nädala osas, samuti harjutusvälja vastutava isiku kontaktandmed.

Harjutusväljal on keelatud sõita mootorsõidukiga ilma harjutusvälja valdaja kirjaliku loata.

Männiku harjutusväli on asutatud Vabariigi Valitsuse 11.09.2008 korraldusega nr 394 Kaitseväe Männiku harjutusvälja asutamine

KONTAKT

Telefon: 503 4102
E-post: manniku[at]mil.ee

Männiku harjutusvälja üldplaan

Männiku harjutusvälja tähistus

Taotlus harjutusvälja/lasketiiru kasutamiseks (Kaitseväe/Kaitseliidu välistele kasutajatele) (odt, 7 KiB; doc, 35 KiB )

__thumb_-2-MannikuHV_asukoht.jpg

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.