Kaitsevägi » Isikuandmete töötlemine Kaitseväes » Kui olete väärteomenetluse osapooleks  

Uuendatud: 17.07.2019, kell 09:38

Kui olete väärteomenetluse osapooleks

Väärteomenetlusi alustab Kaitsevägi, kui reservis olev isik eirab õppekogunemisele ilmumise kohustust. Menetlusosalisteks on sellisel juhul menetlusalune isik ja tema kaitsja.

Väärteomenetluste läbiviimiseks kasutame väärteomenetluste portaali, kuhu sisselogimine toimub ID-kaardiga ning mille kaudu edastame väärteomenetluste andmeid E-toimiku kesksüsteemi ja Karistusregistrisse.

Juurdepääsuõigus sellele süsteemile on üksnes pädevatel ametiisikutel. Menetlusosaline saab ise vaadata enda menetlusandmeid ning esitada ja saada kätte menetlusdokumente e-toimiku infosüsteemist.

Meie avalikus dokumendiregistris on menetlusalune isik isikustamata kujul ning näha on märge „Eraisik”.

Kohtuvälise menetluse kohta võime väärteomenetluse seadustiku kohaselt väärteomenetluse, avalikkuse või andmesubjekti huvides andmeid avaldada enne otsuse tegemist üksnes juhul, kui sellega ei kahjustata ülemäära väärteomenetlust, riigi huve või ärisaladust, samuti andmesubjekti ega kolmandate isikute õigusi, eriti eriliiki isikuandmete avaldamise puhul.

 

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.