Kaitsevägi » Isikuandmete töötlemine Kaitseväes » Kuidas toimub ürituste jäädvustamine ja materjali avalikustamine, arvestades isikuandmete kaitset  

Uuendatud: 30.01.2019, kell 12:01

Kuidas toimub ürituste jäädvustamine ja materjali avalikustamine, arvestades isikuandmete kaitset

Kaitsevägi võib isikuandmeid avalikustada meedias ajakirjanduslikul eesmärgil, kui selleks on avalik huvi ja see on kooskõlas ajakirjanduseetika põhimõtetega.

Kaitseväe ülesannete täitmisega seotud avalikel üritustel ning erinevatel Kaitseväe ja Kaitseväe teenistujatega seotud üritustel tehakse fotosid ning üritusi filmitakse, et kajastada neid avalikult Kaitseväe kodulehel, sotsiaalmeediakanalites, trükistes ning Kaitseväge puudutavates uudistes. Jäädvustatud materjalidega on võimalik tutvuda Kaitseväe koduleel, Kaitseväe fotogaleriis, sotsiaalmeediakanalites ja erinevates trükistes.

Kui seadus ei sätesta teisiti, asendab isikuandmete kaitse seaduse § 11 kohaselt avalikus kohas toimuva heli-, pildi- või videomaterjalina jäädvustamisel avalikustamise eesmärgil isiku nõusolekut tema teavitamine vormis, mis võimaldab isikul jäädvustamise faktist aru saada ja enda jäädvustamist soovi korral vältida.

Isikuandmete kaitse seaduse § 11 kohaselt ei kehti teavitamiskohustus avalike ürituste puhul, mille avalikustamise eesmärgil jäädvustamist võib mõistlikult eeldada.

Foto- ja videomaterjalidele on Kaitseväe dokumentide loetelus kehtestatud alatine säilitamistähtaeg.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.