Kaitsevägi » Küberväejuhatus » Staabi- ja sidepataljon » Väljaõppetegevus  

Uuendatud: 30.07.2018, kell 08:25

Väljaõppetegevus

Võimalused enesetäiendamiseks on head. Teadmisi jagavad noored, kuid maailma ja inimesi näinud ning mitmel pool täiendusõpet saanud instruktorid.

Väljaõpe toimub kahes kompaniis – staabikompaniis ja sidekompaniis.

Esimesed kümme nädalat ajateenistusest moodustab sõduri baaskursus (SBK). Selle aja jooksul antakse äsja aega teenima tulnud noormeestele ettekujutus sellest, mis on Kaitsevägi ja mida tähendab olla kaitseväelane – oma kodumaa kaitsja.
 

Hommikuvõimlemine 2010. aasta suvel

Omandatakse üksikvõitleja põhiteadmised, mida hilisema ajateenistuse jooksul täiendatakse. SBK on ka aeg kohanemiseks sõdurielu ja distsipliiniga.

Pärast esimest kolme kuud algab nooremallohvitseri kursus (NAK), autojuhikursus või erialaväljaõpe staabi- või sidekompaniis.
 
Eriala ehk sidealane väljaõpe sidekompaniis hõlmab elektroonika ja elektrotehnika põhialuseid, raadio- ja traatsidet, IT-aluseid ning taktikalist sidesüsteemi ESTTACS (Estonian Tactical Communication System).

 Sidekompanii sõdurid püstitavad sidemasti õppusel Kevadtorm 2009

ESTTACS on jalaväebrigaadi ühtne taktikaline side- ja infosüsteem, mille eesmärk on tagada Kaitseväele taktikalise telekommunikatsiooni võimalused: kõne-, raadio-, andmeside ning ühilduvus paralleel- ja NATO struktuuridega. ESTTACS on teabe suure edastus- ning töötlusvõimega sidesõlmede võrgustik, mille kaudu liidetakse ühtseks ning võimalusterohkeks tervikuks senised staapide, pataljonide ja teiste üksuste sidevahendid.

Staabikompanii väljaõppe põhirõhk on suunatud staapide töö tagamisele ning staapide püstitamisele maastikule või asulasse. Enim pööratakse tähelepanu lahinguks vajalike teadmiste, oskuste ja vilumuste omandamisele. Põhiõppeained on juhtimispunkti õpe, side-, laskevälja- ja lahinguõpe, tankitõrje, luure-, pioneeri- ja sõjaväepolitsei-õpe.
Pataljoni territooriumil on takistusriba. Väliharjutusi viiakse läbi Männikul ning Soodlas, kus alade pikaajalisest militaarkasutuses olemisest hoolimata on säilinud kaunis loodus.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.