Uuendatud: 01.07.2019, kell 14:43

NATO staabielement

NATO staabielemendi ülem on kolonel Aron Kalmus


tel 719 7000
 

NATO staabielemendi (NATO Force Integration Unit) ülesanne on toetada NATO üksuste vastuvõtmist, toetust ja õppuste läbiviimist Eesti territooriumil. Staabielement võimaldab võimaliku kriisi korral NATO vägedel kiirelt Eestisse siirda, samuti aitab see juba praegu Eestis olevate liitlasvägede kohalolu koordineerida ja erinevaid kaitseplaane harmoneerida. Ülesanded saab NATO staabielement NATO kirdekorpusest.

2014. aastal NATO tippkohtumisel Walesis vastu võetud valmiduse tegevuskava (Readiness Action Plan ehk RAP) rakendamine hõlmab NATO kiirreageerimisvõime suurendamist, vajaliku relvastuse ja varustuse eelpaigutamist idapiiril asuvatesse liitlasriikidesse ning NATO juhtimisstruktuuri kohandamist uuele julgeolekuolukorrale.

2015. aasta veebruaris otsustasid NATO kaitseministrid oma korralisel kohtumisel asutada idapiiri liitlasriikide territooriumitele NATO staabielemendid. Need on alustanud tööd ka Leedus, Lätis, Poolas, Rumeenias ja Bulgaarias.

Tallinnas paikneva staabi töös osalevad lisaks Eesti kaitseväelastele veel liitlased Ameerika Ühendriikidest, Hollandist, Kanadast, Norrast, Taanist, Poolast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Suurbritanniast ja Ungarist.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.