Kaitsevägi » Inglise keele testid kaitseväes » STANAG 6001 eksam » Korduma kippuvad küsimused  

Uuendatud: 23.04.2018, kell 10:40

Korduma kippuvad küsimused

1. Kas Eesti inglise keele eksamid on raskemad kui teiste riikide omad?
Kõik meie koostatud eksamid valmivad koostöös Läti testigrupiga ning teste eelkatsetame oma NATO koostööpartnerite abil Leedus, Bulgaarias, Ungaris, Tšehhis, Horvaatias ja Slovakkias. Näiteks viimaseid teste tegi läbi umbes 400 sõjaväelast kuuest riigist. Lisaks koolitab Eesti keeletestija-ekspert NATO riikide ja partnerriikide testijaid, mis aitab kaasa testimise standardiseerimisele. Aastate jooksul on ta osalenud umbes 60 keeletestija väljaõpetamisel. Tänu aastatepikkusele aktiivsele rahvusvahelisele koostööle vastavad Eesti eksamid NATOs kehtestatud nõuetele ja ei erine teiste riikide eksamitest. 

2. Kui palju vigu tohib kirjutamistestis teha?
Keeletestijad ei paranda Teie töid punase pastakaga ja ei loe kokku Teie vigu. Vaatame, kas ülesanne on täidetud, kas tekst on loogiliselt üles ehitatud ja mõistatav, kui lai on Teie sõnavara ja kas oskate inglise keeles lauseid moodustada. Vead on lubatud ka 3. tasemel.

3. Miks tuleb rääkimistestil vastata küsimustele ja arutleda teemadel, mis ei puuduta minu töövaldkonda?
Alates 2018. aastast puudutavad vähemalt pooled rääkimistesti küsimused 3. tasemel otsesel või kaudsel moel militaarvaldkonda, näiteks sõjalist juhtimist, eetikat, julgeolekut ja ajateenistust. 2. tasemel palutakse Teil muuhulgas rääkida oma senisest karjäärist ja igapäevastest tööülesannetest, mõnest meeldejäävast õppusest või kasulikust koolitusest.
Tasub meeles pidada, et mida enam on suhtlemist liitlastega või osalust rahvusvahelistel üritustel, seda enam tuleb suhelda ka muudel teemadel. Seda eriti mitteformaalsetel üritustel nagu ice breaker, kus tuleb tutvustada ennast, oma tööd ja riiki.

4. Mis juhtub, kui rääkimistestil küsitakse minu arvamust teemal, millest ma eriti ei tea?
Testil ei kontrollita Teie teadmisi näiteks astrofüüsikas, vaid hinnatakse keele kasutamist. Teile esitatakse piisavalt palju küsimusi erinevatel teemadel, mis annavad võimaluse oma keeleoskust näidata.

5. Mis juhtub, kui mul ei tule rääkimistestil mõni sõna meelde või mõttejärg katkeb?
Seda tuleb ette isegi emakeelekõnelejatel! Alustage uuesti ja sõnastage oma mõte rahulikult ümber. Kui seda juhtub üksikutel kordadel, ei mõjuta see olulisel määral Teie tulemust.

6. Kas kuulamis-ja lugemistestil 3. taseme saamiseks pean vastama õigesti enamusele küsimustest?
Ei pea. Piisab, kui vastate õigesti umbes 2/3 küsimustest.

7. Miks tunduvad mõned kuulamis-ja lugemistesti küsimused liiga rasked?
Kuna test mõõdab nii 2. kui 3. taseme oskusi, tähendab see, et kui Teie keeleoskus on pigem madalamal tasemel, siis ongi kõrgemale tasemele suunatud küsimused Teile rasked. Te ei peagi suutma vastata kõikidele küsimustele, et saavutada 2. tase.

8. Kas ma saan osaleda eksamil, kui mul on eksamiperioodi ajal töölähetus või väga palju muid ülesandeid?
Eksamil osalemiseks peate olema vaba ainult eksami kirjalike osade päeval. Küll aga saate valida endale sobiva rääkimistesti päeva ja aja. Andke meile sellest teada ja leiame kindlasti sobiva lahenduse! Vajadusel saate rääkimistesti aega ka muuta.

9. Mida teha, kui mul on küsimusi eksami kohta?
Soovitame kõigepealt vaadata inglise keele testide kodulehte. Kui Te ei leia oma küsimustele vastuseid, helistage või kirjutage meile, vastame alati meelsasti!

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.