Uuendatud: 22.02.2016, kell 14:28

Nõuanded

Eksami kirjeldust näete siin.

STANAG 6001 eksamiks otseselt õppida ei saa, küll aga saab oma keeleoskust ja seeläbi ka eksamitulemust parandada ning allpool leiategi selle kohta mõned üldisemad nõuanded ja vasakult menüüst osaoskuste kaupa näpunäited, millele eksami ajal tähelepanu pöörata.

Parim moodus oma keeleoskust parandada on tegeleda inglise keelega nii palju kui võimalik. Käige kursustel, haarake kinni igast võimalusest kasutada inglise keelt teistega suheldes – olgu siis interneti või telefoni teel. Oluline on, et te iga päev loeksite midagi inglise keeles, kuulaksite midagi inglise keeles.

Vaadake filme ilma tõlketa. Vaadake ingliskeelseid telesarju, neis on sageli väga hea igapäevakeel. Hea allikas monoloogiliste tekstide kuulamiseks on TED talks. Kuulake ja lugege uudiseid inglise keeles.

Otseselt grammatikale ja sõnavarale keskenduvaid ülesandeid STANAG 6001 eksamil ei ole, aga samas on mõlemad olulised nii tekstidest arusaamisel kui ka rääkimisel-kirjutamisel. Parim viis sõnavara suurendamiseks on lugemine. Kolmandale tasemele kohaseid lugemistekste võib leida näiteks ajalehe Economist  kodulehelt.

 

Ääremärkus rääkimise ja kirjutamise 3. taseme kohta

Ka siis, kui te olete elanud ja töötanud ingliskeelses keskkonnas, on kolmanda tasemeni jõuda väga raske. Kolmandat taset iseloomustab ladus, loomulik ja pingutusteta väljendusviis peaaegu igas olukorras. Sel tasemel võib veel esineda üksikuid vigu, aga rääkides ja kirjutades mõtlete inglise keeles.  
Väljavõte eksamil 2. taseme saavutanud kirjast.
Väljavõte eksamil 3. taseme saavutanud esseest.
 

Ääremärkus stiilitasandite kohta

Eksam eeldab ametlikule suhtlusele omast viisakat ja korrektset keelekasutust. Släng ja ebatsensuursed väljendid ei ole kohased.
   

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.