Uuendatud: 18.04.2017, kell 15:44

Rääkimine

Rääkimistest kestab kuni 25 minutit. Rääkimistest toimub individuaalselt ning selle juures viibivad hindaja ja testi läbiviija. Hindaja ei osale vestluses.  Lõplik hinnang on nende kahe ühine otsus. Test salvestatakse. Kui hindamisel tekib küsimusi või erimeelsusi, saavad testijad salvestust uuesti kuulata või lasta väliseksperdil hinnata.
Test koosneb neljast osast ning toimub dialoogi ja monoloogi vormis.
 
1.  Sissejuhatav vestlus umbes 4 minutit
Teil palutakse rääkida endast ja oma tööst. Eksamil osaleja peaks teadma oma üksuse ingliskeelset nimetust.  
 
2.  Pildi kirjeldamine umbes 5 minutit
Teil tuleb kirjeldada ja võrrelda kahte pilti ning rääkida nendega seonduvatest mõtetest/tunnetest. Teil on üks minut ettevalmistusaega. Kirjeldamise ajal (2 minutit) testi läbiviija ei sekku. Seejärel esitab testi läbiviija lisaküsimusi.
 
3.  Vestlus etteantud teemal umbes 10 minutit
Teemavaldkonnad varieeruvad reisimisest ja igapäevaelust hariduse ning keskkonnaprobleemideni.
 
4.  Lühiettekanne umbes 6 minutit
Teile antakse ülesandekaart ja teil on kaks minutit ettevalmistusaega. Soovi korral võite teha märkmeid. Alustage oma monoloogi sissejuhatusega teemasse. Kirjeldage olukorra/probleemi võimalikke põhjuseid/tagajärgi/lahendusi. Lõpetage kokkuvõttega. Peale monoloogi (3 minutit) võib testi läbiviija esitada lisaküsimusi.
 
  • Eestlastel on kombeks vastata lühidalt, kuid testil peate rääkima võimalikult palju, et eksamineerijad saaksid teie keeleoskusest parema ülevaate. Vestlusteemad on piisavalt üldised ning võimaldavad teil kaasa rääkida ka siis, kui mõni küsimus teid otseselt ei puuduta või kui te ei ole sellele varem mõelnud.
  • Kui teile antakse ettevalmistusaega, kasutage seda, et oma mõtteid korrastada. Kui teete märkmeid, ärge raisake aega täislausete kirjutamisele, vaid kasutage märksõnu.
  • Pöörake tähelepanu kõne sujuvusele, seostatusele, täpsusele, sõnavarale ja grammatikale. Kui märkate, et tegite vea, parandage see ise ära.
  • Rääkimistestil hinnatakse teie kõnelemisoskust, mitte isikuomadusi ega intelligentsust. Te peate suutma ülesandest ja küsimustest aru saada ning etteantud teemal vestelda. 
  • Päheõpitud vastus ei ole aktsepteeritav.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.