Kaitsevägi » Maavägi » 1. jalaväebrigaad » Scoutspataljon  

Uuendatud: 03.09.2018, kell 09:28

Scoutspataljon

Scoutspataljoni ülem on kolonelleitnant Tarmo Kundla

embleem1.jpg

Scoutspataljoni veebel on vanemveebel Ivo Petjärv

tel 717 8100
e-post scoutspataljon[at]mil.ee

Postiaadress:
Scoutspataljon 
Loode 35
45106 Tapa

Väeosa spetsiifika

Scoutspataljon on 1. jalaväebrigaadi koosseisus olev professionaalse väljaõppega iseseisvaks lahingutegevuseks võimeline kiirreageerimissuutlikkusega manööverüksus.

Ülesanded scp%20ülesanded.jpg

  • Kaitsta Eesti Vabariigi iseseisvust 
  • Kõrge valmidusastmega üksus osalemaks NATO, Euroopa Liidu või ÜRO juhitavatel rahvusvahelistel operatsioonidel
  • Taktikalise grupi suurune Eesti-sisene kiirreageerimisüksus
  • Täita BALTBAT-i Eesti-poolseid kohustusi

Väljaõppetegevus

Scoutspataljoni sõdurite ja allüksuste väljaõpe peab tagama pataljoni võimekuse tegutseda erinevates nüüdisaegsetes konfliktides. Scoutspataljoni kõikide allüksuste, nii jalaväekompanii, staabi- ja tagalakompanii kui ka lahingutoetuskompanii prioriteet on eelkõige arendada erialaseid ja lahingulisi oskusi. Scoutspataljon pakub maailmatasemel professionaalset väljaõpet.

sõiduk2.jpg

Olmetingimused

Scoutspataljonis on kasutada nüüdisaegsed kasarmud kõikide vajalike mugavustega – saun, WC, duši-, pesu-, kuivatusruumid ja köök koos vajaliku tehnikaga. Sõduritel ja nooremallohvitseridel on võimalus elada kasarmus. Hommikuti ja õhtuti on organiseeritud teenistusse ja kojusõiduks kaks bussiliini Tallinna ja Paldiski vahel.  

Tsiviilkoostöö tsiviilkoostöö.jpg


Scoutspataljon teeb koostööd Läänemaa skautide malevaga, samuti tutvustatakse Eesti Kaitseväge ja Scoutspataljoni erinevatel koolilastele ja noortele suunatud üritustel ja presentatsioonidel.

Sport

Väeosas on jõusaal, lisaks sellele on võimalik kasutada Paldiski gümnaasiumi võimlat ja staadioni ning Scoutspataljonis teenijad saavad kasutada tasuta Keila tervisekeskust ja erinevaid spordiklubisid Tallinnas. Pataljonis tegutseb aktiivselt rattaklubi, kus kõik vabatahtlikud saavad kaasa lüüa, et võtta osa maastiku- ja maanteeratta võistlustest.

sport2.jpg

Ajalugu

Scoutspataljon asutati 21. detsembril 1918 ja taasasutati 29. märtsil 2001.

Eesti riik oli Vabadussõja puhkedes äärmiselt organiseerimata riigikaitsega, polnud ka riigiaparaati. Rahvas oli samal ajal surmani tüdinud kõikvõimalikest sundmobilisatsioonidest, rekvisitsioonidest, sõjast ja kannatustest. Nii oli päris ootuspärane, et valitsuse väljakuulutatud üldmobilisatsiooni suhtuti leigelt.

Loe edasi>>

Traditsioonilised üritused

Igal aastal toimub Scoutspataljoni perepäev, mis on mõeldud scoutide peredele ja lähedastele. Aasta jooksul korraldatakse erinevaid spordiüritusi, näiteks maastikuratta krossisõitu, krossijooksu teatevõistlust, pataljoni laskevõistlust. Samuti on traditsiooniks kujunenud ohvitseride, vanemallohvitseride ja liitlaste õhtusöök, mida võõrustab pataljoniülem. Scoutspataljoni taasloomise aastapäeval viiakse läbi kõigile soovijatele avatud Scoutsrännak.

2018. aasta Scoutsrännaku tulemustega saate tutvuda siin >>

Embleem

embleem1.jpgembleem2.jpgembleem3.jpg

Väeosa embleemi lõi 1918. aastal Scoutspataljoni asutaja kapten Henry C. Reissar. Embleemi idee oli ta saanud ühelt Ameerika ühendriikide väeosalt. Scoutspataljoni loomisel levitatud kuulutustel oli juba märgitud: „Scouts on iseäralise märgi läbi teistest väeosadest ära tähendatud...”. Vabadussõja ajal kanti märki vasakul pool rinnas ja ka mütsi rummul üldkokardist allpool.

Loe edasi>>

Lipplipp2.jpg

Eesti Skautide Ühing annetas Scoutspataljoni taasloomise kolmandal aastapäeval, 29. märtsil 2004 pataljonile lipu. Lipp kujundati vastavalt ajaloolisele lipule.

Lipu üks pool on sinimustvalge, teisel küljel on sõjameeste kaitsepühaku kujutis – Püha Jüri valge hobuse seljas, tapmas lohet. Ratsaniku kilbiks on Scoutspataljoni embleem.

lipp.png

 

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.