Kaitsevägi » Maavägi » 1. jalaväebrigaad » Tagalapataljon  

Uuendatud: 10.05.2017, kell 15:54

Tagalapataljon

1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ülem on major Janek Zõbin

1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni veebel on staabiveebel Gunnar-Taufik Matsu

tel 717 8400

__thumb_-2-TaP%20embleem%20vaatab%20vasakule.png


e-post tagalapataljon[at]mil.ee

Postiaadress:
1. jalaväebrigaad
tagalapataljon
Loode 35
45106 Tapa

Väeosa spetsiifika

Tagalapataljoni peamine ülesanne on ajateenijate baasil ette valmistada sõjaaja koosseisu ja tagada 1. jalaväebrigaadi lahinguvõime. Rahuajal toetatakse aasta läbi 1. jalaväebrigaadi staapi, seitset pataljoni ja kolme üksikkompaniid. Vajadusel abistatakse ka tsiviilsektorit nii tehnika, varustuse kui ka väljaõppega.

1. jalaväebrigaadi tagalapataljon on üks Kaitseväe nooremaid väeosasid. Teenistus tagalapataljonis on põnev eelkõige erialade rohkuse ja mitmekesisuse tõttu. Peamiste valdkondadena võib esile tõsta meditsiini, sõidukite remonti, laomajandust ja varustamist. Tagalapataljonis teenivate kaadrikaitseväelaste ja erialaspetsialistide kõrget taset kinnitab ka tõsiasi, et tagalapataljoni inimesed on kõrgelt hinnatud ka teistes väeosades.

Ülesanded


  • Juhtimine, planeerimine ja arendustegevus oma vastutusalas. __thumb_-2-TaP%20JTBK%20lõpuharjutus.jpg
  • Oma alluvusse kuuluvate üksuste isikkoosseisu väljaõppe korraldamine.
  • Reservüksuste ettevalmistamine ajateenijate väljaõppe kaudu.
  • Igapäevaselt varustada ja teenindada üksusi kõigis tagalatoetuse funktsionaalsetes valdkondades.
  • Koostöös Kaitseväe toetuse väejuhatusega varustada rahvusvahelisi sõjalisi operatsioone.
  • Tagada 1. jalaväebrigaadis meditsiiniline toetus.

Väljaõpe

1. jalaväebrigaadi tagalapataljon pakub erialaseid koolitusi, mis tulevad kasuks reservväelastele, kes tegutsevad logistika-, transpordi-, tehnika-, meditsiini-, laomajanduse ja toitlustuse valdkonnas. Lisaks tagalaerialadele moodustab suure osa väljaõppest jalaväetaktika. 

__thumb_-2-maastikus6it%2015.11.12-1095.jpg

Pärast sõduri baaskursust on tagalapataljonis võimalik õppida mitmel erialal. Erialade valik sõltub sellest, kas kutsealune tuleb kaitseväeteenistusse suvise eelkutsega või sügisese põhikutsega. 

Kui kutsealune alustab ajateenistust suvise eelkutsega, on tal võimalik õppida autojuhi (C- või E-kategooria, ohtlike ainete transportimine ja puksiirijuhtimine), sidespetsialisti, parameediku või jaoülema kursustel. Õppimine nendel kursustel tähendab 11-kuulist teenistust.

Kui kutsealune alustab oma kaitseväeteenistust sügisese põhikutsega, on tal võimalik õppida mehaanikute, laopidajate, toidukäitlemise ja väliköögi ning tõstuki- ja kraanajuhi, aga ka kuulipilduja ja tankitõrje kursustel. Õppimine neil kursusel tähendab kokku kaheksakuulist teenistust.

Ajalugu 
__thumb_-2-TaP%20lipp%20Rakveres.jpg

27. aprillil 1917 loodi polgu esimese ülema polkovnik Siegfrid Pindingu käsuga tagalapataljoni eelkäija, 1. Eesti polgu
töörood.

Oma esimesed „lahinguristsed“ sai üksus 1917. aasta mais, kui polk toodi Tallinnast Rakverre ning rindel olevale 4000 mehele tuli tagada kõige vajaliku hankimine ja kohalevedu.

01.01.2009 formeeriti tagalapataljon endise Kaitseväe logistikakeskuse lahinguteenindustoetuse väljaõppekeskuse ning brigaadi lahinguteenindustoetuse pataljoni baasil, kui personal ja varustus jagati logistikapataljoni  (asukohaga Marja 4, Tallinn) ja tagalapataljoni vahel (asukohaga Rae põik 1, Paldiski).

21.02.2015 annetas Rakvere linn tagalapataljonile lipu.

1. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ülemad:

2016–...major Janek Zõbin
2012–2016 major Kalmer Kruus
2010–2012 major Tarmo Luhaäär
2009–2010 major Andres Kraav (kohusetäitja)

Sümboolika

Tagalapataljon

Embleem 

Hobuse pea kujutis seostub varustamise ja teenindamisega, olles samaaegselt visaduse, usaldusväärsuse, jätkusuutlikkuse, tarkuse ja optimismi sümbol. Hobuse lakkhammasratas rõhutab väeüksuse remondi- ja hooldusfunktsiooni. Embleem võeti kasutusele 2012. aastal.

Lipp

Alates 21. veebruarist 2015 on tagalapataljonil oma lipp. Lipu mustal väeosaküljel on kujutatud 1. jalaväebrigaadi sümbolit – terashalli kotkast, kes hoiab kilbina rinnaesisel tagalapataljoni hobusepea ja hammasrattaga vappi. Kotka ülal on pataljoni nimi ning all loomise ja taasloomise daatumid “27.IV.1917” ja “1.I.2009”. Lipu tagakülg on riigilipu värvides sini-must-valge ning kannab Eesti Vabariigi väikest riigivappi ja kirja “Eesti kodu kaitseks”. Lipu annetas pataljonile Rakvere linn. 

__thumb_-2-TaP lipp.png

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.