Kaitsevägi » Maavägi » 1. jalaväebrigaad » Tankitõrjekompanii  

Uuendatud: 19.02.2018, kell 10:48

Tankitõrjekompanii

1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii ülem on major Hannes Meimre

1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii veebel on veebel Marko Taluste
 

Tankitõrjekompanii embleem

tel 717 8300
faks 717 8308

Postiaadress:

1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii
Pargi 55
41537 Jõhvi

Üksikkompanii spetsiifika

Tankitõrjekompanii ülesanne on lahingute raskuspunktis toetada 1. jalaväebrigaadi allüksuseid või iseseisev lahingutegevus võitluses vastase soomustehnikaga. Tankitõrjekompanii on üksikkompanii, selle ülem allub vahetult 1. jalaväebrigaadi ülemale. 

__thumb_-2-1.JvBr tankitõrje1.jpg

Tankitõrjekompanii põhiülesanded rahuajal on:
  • õpetada välja eel- ja põhikutse ajateenijate baasil nii 1. kui ka 2. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii koosseis;
  • Õpetada välja eel- ja põhikutse ajateenijate baasil 1. ja 2. jalaväebrigaadi jalaväepataljonide tankitõrjerühmade koosseis.

Väljaõpe

1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompaniis kestab väljaõpe juhtivkoosseisule ja erialaspetsialistidele 11 kuud ning põhikutsele 8 kuud. Kasutusel on EKV moodsaimad tankitõrje raketikompleksid Milan-2 ja Javelin Block 1.

Väljaõpe, mida tankitõrjekompanii ajateenijatele pakub, on väga mitmekülgne. Eelkutse põhjal komplekteeritud nooremallohvitseride kursusel antakse õppuritele teadmised ja oskused jalaväe ning tankitõrje suundadel. Põhirõhk on õppurite praktilise juhtimiskogemuse omandamisel. Seejärel toimub põhikutsele erialakursus raketiallüksuste relvastuse tundmaõppimiseks, pärast seda alustatakse tankitõrje jagude ja rühmade kokku töötamist. Allüksuse kursuse käigus toimuvad mitmekülgsed harjutused ning õppused, kuhu traditsiooniliselt kutsutakse osalema ka üksuseid teistest väeosadest (näiteks Scoutspataljoni elukutselistest tegevväelastest koosnev tankitõrjerühm). Koostööd tehakse ka Eestisse saabunud liitlaste üksustega.

__thumb_-2-1.JvBr tankitõrje2.jpg

Reservväelaste jaoks toimuvad reservõppekogunemised iga kahe kuni kolme aasta tagant vastavalt 1. ja 2. jalaväebrigaadi väljaõppetsüklitele.

Olmetingimused

Tankitõrjekompanii paikneb koos Viru jalaväepataljoniga 1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnakus. Kompanii ruumid asuvad linnaku II kasarmus (kahekordne), kus on sõdurisõbralikud ja tänapäevased elamistingimused. Linnakus on raamatukogu, see on avatud kõigile ajateenijatele ja tegevväelastele. Huviliste kasutada on piljardilaud ja lauamängud. Samuti on võimalik kasutada internetiühendusega arvuteid.

Sööklas on korralik köögitehnika, see võimaldab valmistada kvaliteetset ja maitsvat toitu. Sööklas toimuvad jõuluõhtud ja teised ajateenijatele suunatud üritused. Jõhvi Kunstikool eksponeerib aeg-ajalt väeosa sööklas oma töid. Nii ajateenijad kui tegevväelased saavad kasutada sauna ja puhkeruumi.

Sport

Ajateenijad ja kaadrikaitseväelased saavad mängida lauatennist, piljardit ja koroonat. Väeosa territooriumil paiknevad jooksurada ning spordihall crossfit-ile suunatud sisustusega. Lisaks sellele toimuvad tankitõrjekompaniis siin teenivate kaitseväelaste ühtsustunde ja füüsilise vastupidavuse tugevdamiseks erinevad sportlikud üritused (praktikal laskevõistlus, spordipäev, kiirrännakud).

1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnaku teenistujatel on koostöös kohaliku omavalitsuse ja koolidega võimalus kasutada pallisaale, ujulat, jooksu- ja suusaradasid ning muid spordirajatisi.

Ajalugu

Tankitõrjekompanii ajalugu ulatub 1930. aastate lõppu, kui Eesti kaitseväelased käisid Saksamaal tankitõrje tegevusega tutvumas. Toona võeti eesmärgiks luua vastavalt minimaalvajadusele igale sõja korral formeeritavale diviisile motoriseeritud tankitõrjekahuritega relvastatud kompanii. Lisaks nendele pidi paar kompaniid jääma ülemjuhataja käsutusse. Allüksuste väljakoolitamiseks moodustati Vabariigi Presidendi 13.05.1939 otsusega nr 15 1. ja 2. diviisi koosseisu kokku kolm rahuaegset tankitõrjekompaniid, nende õigusjärglane on taasiseseisvunud Eesti kaitseväe 1. jalaväebrigaadi tankitõrjekompanii.

Sümboolika 

TTKo sümboolikaks on ajaloolisel embleemil põhinev hõbedane, teravatipuline vapikilp mille ülaosas asetsevad ladina tähed „TT“, mis tähistavad tankitõrjet ning all keskel number „1“ mis tähistab brigaadi mille alla tankitõrjekompanii kuulub. Välivormi embleemi põhi on roheline.

__thumb_-2-tankitõrjekompanii embleem.jpg.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.