Kaitsevägi » Merevägi » Laevastik » Mereväekool  

Uuendatud: 08.02.2018, kell 11:50

Mereväekool

Laevastiku hüvanguks!

Mereväekooli ülem on kaptenmajor Janek Naur.


tel 717 7280

e-post: mereväekool[at]mil.ee

Postiaadress:
Mereväekool
Tööstuse 54a
10416 Tallinn 

Ülesanded

MVB_maja_thumb.jpg

Miinisadamas asuv mereväekool annab mereväelastele merenduslikku baasväljaõpet ja meresõjalist väljaõpet. Koolitatakse nii mereväe ajateenijaid, tegevväelasi kui KVÜÕA mereväe õppekavade kadette. Mereväekool tegeleb ka uurimus- ja arendustööga, koordineerib õppetegevust mereväes ning nõustab mereväelist väljaõpet ja õppetegevust kaitseväes.

Mereväekooli ülesannete sekka kuulub ka Balti riikide mereväelaste sidealaste koolituste läbiviimiseks vajalike tingimuste tagamine.

Kursused mereväekoolis

__thumb_-2-mevak_mbk_small.jpg

  • mereväelase baaskursus (MBK)
  • mereväe sideoperaatori baaskursus (MSOBK)
  • mereväe sidekursus – Naval Communications Course (NCC)

Mereväelase baaskursus (MBK)

Pärast sõduri baaskursuse (SBK) läbimist õpivad mereväe ajateenijad ära merel olemise põhitõed, millel on oluline osa mereväe sõjalaevadel teenimisel. Mereväekooli poolt läbiviidava mereväelase baaskursuse (MBK) lõppedes alustavad ajateenijad teenistust mereväe sõjalaevadel. Kursusest võtavad osa ka teistest väeliikidest või erasektorist mereväkke teenima asunud tegevväelased, kellel pole varasemat merendusalast ettevalmistust.

Mereväelase baaskursus kestab neli nädalat. Väljaõppe käigus omandavad kursuslased lisaks üld-merenduslikele teadmistele ka alusteadmised mereväe struktuurist ja ülesannetest, meresõja ajaloost ja laevaorganisatsioonist. Baaskursusele järgnevad erialaõpingud side, miinitõrje-relvastuse, koka, motorist-elektriku, tuukri erialal või mereväebaasi kaldateenistuses.

Mereväe sideoperaatori baaskursus (MSOBK)

Ajateenijad, kes jätkavad pärast mereväelase baaskursust teenistust mereväe sõjalaevadel sideoperaatorina, läbivad neljanädalase mereväe sideoperaatori baaskursuse (MSOBK), et omandada sideeriala baasteadmised. Erialaseks ettevalmistuseks suunatakse kursusele ka tegevväelasi.

Mereväe sidekursus – Naval Communications Course (NCC)

Kursus kestab kuus nädalat, valdavalt osalevad sellel Balti riikide merevägede sideoperaatorid ja vahiohvitserid. Kursuse õppekeel on inglise keel – vajalik on hea inglise keele oskus kõnes ja kirjas (STANAG 6001: 2222). Teenistuslikest vajadustest lähtuvalt võidakse kandidaatidele esitada täiendavaid nõudmisi. 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.