Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.
We're sorry! Your browser is too small for this website.
Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.
Uuendatud: 02.09.2019, kell 16:29
Mereväekooli ülem on kaptenleitnant Janek Naur.
Mereväekooli veebel on veebel Tanel Võrk.
Mereväekooli tunnuslause on „Mereväe hüvanguks!“
tel 717 7280
e-post: mereväekool[at]mil.ee
Postiaadress:
Mereväekool
Tööstuse 54a
10416 Tallinn
Miinisadamas asuv mereväekool annab mereväelastele merenduslikku baasväljaõpet ja meresõjalist väljaõpet. Koolitatakse nii mereväe ajateenijaid, tegevväelasi, KVÜÕA mereväe õppekavade kadette kui tulevasi mereväe vanemallohvitsere (VAPK). Mereväekool tegeleb ka uurimus- ja arendustööga, koordineerib õppetegevust mereväes ning nõustab mereväelist väljaõpet ja õppetegevust kaitseväes.
Mereväekooli ülesannete sekka kuulub ka Balti riikide mereväelaste sidealaste koolituste läbiviimiseks vajalike tingimuste tagamine.
Mereväelase baaskursus (MBK)
Pärast sõduri baaskursuse (SBK) läbimist õpivad mereväe ajateenijad ära merel olemise põhitõed, millel on oluline osa mereväe sõjalaevadel teenimisel. Mereväekooli poolt läbiviidava mereväelase baaskursuse (MBK) lõppedes alustavad ajateenijad teenistust mereväe sõjalaevadel. Kursusest võtavad osa ka teistest väeliikidest või erasektorist mereväkke teenima asunud tegevväelased, kellel pole varasemat merendusalast ettevalmistust.
Mereväelase baaskursus kestab neli nädalat. Väljaõppe käigus omandavad kursuslased lisaks üld-merenduslikele teadmistele ka alusteadmised mereväe struktuurist ja ülesannetest, meresõja ajaloost ja laevaorganisatsioonist. Baaskursusele järgnevad erialaõpingud side, miinitõrje-relvastuse, koka, motorist-elektriku, tuukri erialal või mereväebaasi kaldateenistuses.
Mereväe nooremallohvitseride baaskursus (MNABK)
Kursuse käigus omandavad mereväe tegevväelased teadmisi meresõjast, administreerimisest mereväes, laeva juhtimisest, masinatest ja sidepidamisest merel. Ühtlasi läbitakse pinnaltpäästeõpe ning instruktori koolitus.
Mereväe ohvitser-spetsialistide kursus (MeVOSK)
Mereväe ohvitser-spetsialistide kursus koosneb viiest moodulist, millest kolm viiakse läbi internetikeskkonnas ning ülejäänud statsionaarses õppes. Õpingutel käsitletakse riigikaitset ja lahingutegevust, meresõja aluseid, mereväeside algõpet, laevaehitust ning administreerimist mereväes. Kursus kulmineerub 15-päevase merepraktikaga, kus osaletakse erinevate laevasektsioonide tööprotsessis. Õppetsükkel kestab ühe aasta.
Mereväe sidekursus (NCC ehk Naval Communications Course)
Kursus kestab kuus nädalat, valdavalt osalevad sellel Balti riikide merevägede sideoperaatorid ja vahiohvitserid. Kursuse õppekeel on inglise keel – vajalik on hea inglise keele oskus kõnes ja kirjas (STANAG 6001: 2222). Teenistuslikest vajadustest lähtuvalt võidakse kandidaatidele esitada täiendavaid nõudmisi.
www.mil.ee lehe loomisel on peetud silmas, et siin avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele.
Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.
We're sorry! Your browser is too small for this website.
Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.