Kaitsevägi » Muud üksused » Meditsiiniteenistus » Ajalugu ja sümboolika  

Uuendatud: 22.10.2015, kell 13:48

Ajalugu ja sümboolika

Ajalugu

Vabariigi Valitsuse nõunikul Ants Laaneotsal tuli esitada 8. novembril 1991. aastal Kaitsejõudude Peastaabi ajutine põhimäärus, vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele nr 404-k 31. oktoobrist 1991. Neid kuupäevi võibki lugeda kaitsejõudude taasloomiseks. Samal ajal alustati ka Kaitseväe meditsiiniteenistuse taasloomist.

Sümboolika

Meditsiiniteenistuse käiseembleem

Meditsiiniteenistuse käiseembleem kujutab stiliseeritud sinist värvi vapikilpi, mille keskkohale on tikitud kuldne sirge kaheteraline mõõk selle ümber keerdunud maoga. Mõõka ja madu ümbritseb kuldne tammelehtedest pärg, mis sümboliseerib Kaitseväe meditsiiniteenistuse isikkoosseisu töökust, püüdlikkust ning ohvrimeelsust.

Kilp sümboliseerib alatist valmisolekut kaitsta kodumaad vaenlase eest. Vapikilbi sinine värvus näitab usku ja lootust Eesti Vabariigi ja kaitseväe arengusse ja tulevikku.
 

Käiseembleem

Sirge kaheteraline mõõk embleemil on Kaitseväe sümbol, madu on vastavalt rahvusvahelisele tavale meditsiiniteenistuse sümbol. Embleemi põhikomponentide – mõõga, mao ja tammepärja – kuldne värv väljendab Kaitseväe meditsiiniteenistuse kaitseväelaste töö õilsust ning nende haritust ja kannatlikkust teenistuse ülesannete täitmisel.

Lisaks käiseembleemile kannavad kõik Kaitseväe meedikud rinnamärki. Valge emailiga ristikujulise märgi keskel on rubiinpunane ristikujutis, mille ümber loorberilehtedest kuldne pärg. Märgi tsentris on vertikaalse saua ümber põimunud madu.

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.