Kaitsevägi » Muud üksused » Peainspektoriteenistus  

Uuendatud: 19.03.2018, kell 10:11

Peainspektoriteenistus

Kaitseväe peainspektor on kolonel Mirko Arroküll.

tel 717 1087 
e-post mirko.arrokull[at]mil.ee 

Kaitseväe õigusvahemees on kapten Karel Brandt

tel 717 1089
e-post karel.brandt[at]mil.ee

üld e-post peainspektor[at]mil.ee

Postiaadress:
Kaitseväe peainspektor
Juhkentali 58
15007 Tallinn

Peainspektoriteenistuse põhiülesanded on inspekteerida Kaitseväe struktuuriüksusi sõjaväelise väljaõppe ja sisekorra kontrollimiseks, menetleda kaitseväelaste ja Kaitseväega teenistus- või töösuhtes olevate isikute avaldusi ning osaleda Kaitseväe plaanide ja kavade koostamisel.

Teine peainspektoriteenistuse oluline ülesanne on menetleda kaitseväelaste ja Kaitseväega teenistus- või töösuhtes olevate isikute avaldusi. Peainspektori ja õigusvahemehe poole võivad pöörduda oma teenistusalaste küsimustega kõik kaitseväelased ja Kaitseväega teenistus- või töösuhtes olevad isikud ilma käsuliini järgimata ning rääkida probleemidest, mida vahetule ülemale mingil põhjusel rääkida ei saa. Peainspektor, talle alluvad õigusvahemees ja töökeskkonnaspetsialist on oma tegevuses sõltumatud teistest ülematest peale Kaitseväe juhataja.

Õigusvahemehe ülesanne on kaitseväelasi ja Kaitseväega teenistus- või töösuhtes olevaid isikuid nõustada, nende esitatud avaldusi kontrollida ja probleemide korral need lahendada õigusaktidega sätestatud korras. Avaldus peainspektoriteenistusele võib sisaldada näiteks palvet kontrollida ülema antud käskkirja, käsu või korralduse seadustele vastavust või ülema või teenistuskaaslaste poolset diskrimineerimist või tema põhiõiguste ja –vabaduste tagamise põhimõtete järgimist.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.