Kaitsevägi » Õhuvägi » Õpi õhuväe ohvitseriks  

Uuendatud: 08.10.2019, kell 14:47

Õpi õhuväe ohvitseriks

Kaitseväe akadeemias saab õppida rakenduskõrgharidusõppes sõjaväelise juhtimise erialal õhuväe suunal. Õpe toimub koostöös Eesti Lennuakadeemiaga ning õppeaeg on kolm aastat. Võimalik on spetsialiseeruda lennuvälja, õhuseire või õhuoperatsioonide erialale. Lõpetajad saavad sõjaväelise juhtimise rakenduskõrghariduse ja nooremleitnandi auastme.

Lennuväljaohvitseri teenistus on seotud Ämari lennuvälja igapäevase tegevusega. Lennuväljaohvitser toetab lennuoperatsioonide läbiviimist ning vastutab lennuväljal ohutu õhusõidukite maapealse teenindamise ning lennuoperatsioonide ettevalmistamise eest. Tema tegevus tagab nii Eesti lennuüksuste toetuse, teiste riikide vägede vastuvõtu kui ka õhuturbe läbiviimise.

Õhuseire erialal omandab tulevane ohvitser teadmised töötamaks õhuväe radareid ning sidesüsteeme opereerivates allüksustes. Õhuseireohvitser vastutab nende süsteemide tõrgeteta toimimise eest. Tema töö tagab ülevaate Eesti Vabariigi õhuruumis toimuvast ning võimaldab sihitajatel hävitajate lennutegevust juhatada.

Õhuoperatsioonide erialal omandab tulevane ohvitser teadmised töötamaks õhuopeatsioonide juhtimiskeskuses sihitajana ehk hävitajate sihtmärgile suunajana või õhuseireohvitserina, kes vastutab Eesti Vabariigi õhuruumis ning selle lähiümbruses lendavate objektide avastamise ja identifitseerimise ning Eesti Vabariigi õhuruumi puutumatuse järelevalve eest. Õhuoperatsioonide ohvitser on ka lähiõhutoetuse spetsialist, kelle ülesanne on maastikul paikevate üksuste toetuseks lahingulennukeid sihitada.

Õhuväe põhikursuste missioon on õpetada erialaselt haritud, seesmiselt motiveeritud, koostöövalmis ja positiivse ellusuhtumisega õhuväe nooremohvitsere. Õhuväes pole kohta passiivselt rivis seisjatele – õhuväe ohvitser töötab meeskonnas, kus igal liikmel on oma roll ühise ülesande täitmiseks. Meeskonnatöö, erialane tegevus ja rahvusvaheline koostöö on olulised juba õpingute ajal kõrgemas sõjakoolis. Nimetatud oskuste arendamiseks tegeletakse näiteks purilennundusega, külastatakse liitlaste lennubaase ning samuti käivad välislektorid õhuväe kadettidele loenguid pidamas.

Sisseastumisinfo ning elu-olu kohta vaata lisaks kaitseväe akadeemia koduleheküljelt. Samuti saab infot õhuväe põhikursuse kohta telefonil 717 6303 või e-posti aadressil oppeinfo[at]mil.ee. Lisaks vaata kaitseväe akadeemia tegemisi Facebookis ja Instagramis.

__thumb_-2-ohvitserid.jpg


Õhuvägi sotsiaalmeedias

Õhuvägi Facebookis  Õhuvägi YouTubes    

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.