Kaitsevägi » Sõjaväepolitsei  

Uuendatud: 01.07.2019, kell 14:43

Sõjaväepolitsei

Sõjaväepolitsei 24/7 tel 717 2999

e-post sp[at]mil.ee 
 

Sõjaväepolitsei on kaitseväe struktuuriüksus, mille põhiülesanneteks on korra ja distsipliini järelevalve, kriminaal- ja distsiplinaarsüütegude menetlemine ja seaduses määratud isikute kaitse nii Eestis kui välismaal. Lisaks eelnevale teostab sõjaväepolitsei liiklusjärelevalvet kaitseväe sõidukite üle, eskordib ja julgestab kaitseväe sh liitlaste kolonnide liikumist ning tagab kõrgendatud ohu korral kaitseväe kriitilise tähtsusega ressursi kaitset.

Sõjaväepolitsei koosseisu kuulub ka vahipataljon, mille põhiülesandeks on sõjaväepolitsei reservüksuste väljaõpetamine. Samuti tagavad vahipataljonis teenivad ajateenijad Vabariigi Presidendi kantselei auvalve ning teostavad sõjaväelisi tseremooniaid kõrgete külaliste visiitidel Eesti Vabariiki.

Sõjaväepolitseinikud osalevad ka erialastel välisoperatsioonidel. 2006-2013 aastal osales sõjaväepolitsei lähikaitse meeskond Afganistani missioonil, kus nende ülesandeks oli Eesti Vabariigi asjuri kaitse tagamine. 2019. aastal osalevad sõjaväepolitseinikud missioonidel NATO Afganistani nõustamis- ja väljaõppeoperatsioonil Resolute Support Taani poolt juhitud rahvusvahelise sõjaväepolitsei üksuse nõustamismeeskonna koosseisus ning NATO Iraagi missioonil rahvusvahelise sõjaväepolitsei üksuse koosseisus.

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.