Kaitsevägi » Toetuse väejuhatus » Toetusteenuste keskus  

Uuendatud: 16.05.2019, kell 08:18

Toetusteenuste keskus

Toetuse väejuhatuse toetusteenuste keskuse juhataja on härra Viljar Kurg


härra Viljar Kurg

tel 717 4961 
e-post toetusteenused[at]mil.ee 

Postiaadress:
Kaitseväe toetusteenuste keskus
Toetuse väejuhatus
Lõkke 4 
10122 Tallinn

ÖÖPÄEVARINGNE INFO- JA ABITELEFON +372 512 7307

Ülesanded

Toetusteenuste keskuse põhiülesanne on Kaitseväe sotsiaal- ja psühholoogiaalase toetuse ning usulise tegevuse korraldamine.

Toetusteenuste keskuse ülesanded lisaks põhiülesandele on:

 • Kaitseväe veteranipoliitika korraldamine;
 • teenistuskohustuste täitmisel vigastatute taastusravi ja rehabilitatsiooni korraldamine koostöös teiste Kaitseväe struktuuriüksustega;
 • hingehoidlik toetus veteranidele, kiriklike talitluste kaudu vaimulik teenimine, mälestusürituste korraldamine ja koordineerimine.

Allüksused

Toetuse väejuhatuse toetusteenuste keskuse koosseisu kuuluvad: 

 • Kaplaniteenistus
  • Teenistuse põhiülesanneteks on teenida kõiki kaitseväelasi, kaitseliitlasi ja nende pereliikmeid sõltumata nende religioossest kuuluvusest või mittekuuluvusest. Vaimuliku teenimise ning nõustamise kaudu hoida Kaitseväe ja Kaitseliidu isikkoosseisu kõrget kaitsetahet ja moraali. Koostöös teiste tugiteenustega teenindada kõiki kaitseväelasi, kaitseliitlasi ja nende pereliikmeid lähtuvalt nende usulistest ja hingehoidlikest vajadustest.
   kaplanid[at]mil.ee
 • Psühholoogiateenistus
  • Teenistuse põhiülesanneteks on psühholoogia valdkonnaga seotud õigusaktide eelnõude väljatöötamisel ja muudatusettepanekute algatamises osalemine ning kaitseväelaste, nende perekonnaliikmete ja lähedaste psühholoogilise nõustamise koordineerimine ja nõustamise läbiviimise kontrolli teostamine.
   psuhholoogid[at]mil.ee
 • Sotsiaalteenistus
  • Teenistuse põhiülesanneteks on  Kaitseväes sotsiaaltoetustegevuse juhtimine, valdkonnaalaste uuringute korraldamine, koordineerimine ja läbiviimine. Teenistus osaleb Kaitseväe sotsiaalpoliitika, veteranipoliitika ning erialaste eeskirjade, juhendite  ning õigusaktide eelnõude väljatöötamisel ja muudatusettepanekute algatamises.
  • Teenistus tagab kaitseväelastele, veteranidele, Kaitseväes teenistusülesannete täitmise tõttu raske tervisekahjustuse saanud isikutele ja nende perekonnaliikmetele sotsiaalteenuste ja -toetuste pakkumise, korraldamise ja läbiviimise.
   sotsiaaltootajad[at]mil.ee
 • Teenusekeskus
  • Teenuskeskuse põhiülesanneteks on Kaitseväe sotsiaal- ja psühholoogiaeriala alus- ja rakendusuuringute ning arendustegevuste korraldamine ja läbiviimine, kaitseväelaste sotsiaal- ja psühholoogiline nõustamine ning erialase väljaõppe korraldamine ja läbiviimine toetuse väejuhatuses ning Tallinnas ja Harjumaal paiknevates üksustes.
  • Veteranidele suunatud toetuse tagamine (toetused ja teenused).
  • Veteranide kultuurilise ja sporditegevuse koordineerimine ning veteranipäeva korraldamine.
  • Toetuse väejuhatuse sporditegevuse korraldamine.
  • Kaitseväelaste majutamise korraldamine. 
   toetusteenused[at]mil.ee
 • Tugikeskus
  • Tugikeskus korraldab teenistusülesannete täitmisel vigastada saanud endistele ja praegustele kaitseväelastele ja nende lähedastele, samuti hukkunute peredele vajalikke teenuseid eesmärgiga tagada nende maksimaalne sotsiaalne, psühholoogiline või meditsiiniline rehabilitatsioon.
  • Ööpäevaringse info- ja abitelefoni 5127307 haldamine kriisinõustamiseks. 
   toetusteenused[at]mil.ee
Vaata tutvustavat videot

Kasulikke viiteid

Tugikeskuse Facebook Eelnev viide avaneb uues aknas - fotod tegemistest ja oludest, koondame sinna ka tehtud videod.

 

Carolin Illenzeeri Fond 

Sihtasutuse Carolin Illenzeeri Fondi eesmärk on koguda raha ja mitterahalisi vahendeid teenistuses langenud või raskelt vigastada saanud Eesti kaitseväelaste laste toetamiseks. Fond lähtub oma tegevuses hoolivusest ja heast tahtest, selleks, et aidata katta Eesti eest võidelnud kaitseväelaste laste koolituskulud või toetada nende huvitegevust.
 

 

 

 

 

Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühing

Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühingu eesmärk on Eesti sõjavigastatute heategevuslik sotsiaalhoolekanne, nende koondamine ühiseks pereks ja nende abistamine majanduslikel, sotsiaalsel ja juriidilisel alal.
 

 
Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu eesmärgiks on Eesti vigastatud võitlejate heategevuslik sotsiaalhoolekanne, nende liitmine ühtseks organisatsiooniks omavahelise sidususe suurendamiseks ja nende abistamine majanduslikus, sotsiaalses, huviala-, haridus- ja juriidilises valdkonnas.
 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.