Uuendatud: 11.01.2018, kell 16:31

11.01.2018 15:25

Vahipataljon tähistab 90. aastapäeva

Sõjaväepolitsei vahipataljon tähistab täna ja homme spordivõistluste, pataljoni rivistuse ning pataljoni ülema vastuvõtuga väeosa 90. aastapäeva.

"Väeosa sünnipäev kannab endas traditsioone ja ühendab kaitseväelasi," ütles sõjaväepolitsei vahipataljoni ülem major Martin Kukk.

Vahipataljoni aastapäeva tähistamine jaotub kahele päevale. Täna võistlesid erinevatel spordialadel ajateenijate ja tegevväelaste võistkonnad ning pataljoni praeguste tegevväelased ja endiste ülemad ning pataljoniveeblid võtsid mõõtu laskevõistlusel automaadist M14.

Homne päev algab pataljoni rivistusega, kus kõnelevad väeosa ülem ja kaplan ning antakse meened parimatele teenistujatele. Pärastlõunal asetavad vahipataljoni tegevväelased pärjad president Lennart Meri ning vahipataljoni esimese ja pikaaegseima ülema ning vabadusristi kavaleri kolonel Oskar Raudvere haudadele. Pataljoni aastapäeva tähistamine lõpeb vahipataljoni ülema vastuvõtuga, kus antakse üle Aasta Kaardiväelase tiitel koos preemiaga.

Sõjaväepolitsei vahipataljon on spetsialiseerunud jalaväe- ja sõjaväepolitseiüksuste väljaõpetamisele. Lisaks täidab väeosa kaitseväelisi esindusfunktsioone, tagades presidendi kantselei auvahtkonna ning pannes välja aukompaniid kaitseväes peetavateks ja riiklikeks tseremooniateks.

Alates 2015. aastast paikneb sõjaväepolitsei vahipataljon Põhja-Tallinnas asuvas Miinisadama linnakus. Koos sõjaväepolitsei vahipataljoni ajateenijatega läbivad väeosas sõduri baaskursuse ka hiljem mereväe laevadele teenima asuvad kutsealused.

Vahipataljon loodi 9. jaanuaril 1919. aastal Kaitseliidu ülemäärase pataljoni baasil korra alalhoidmiseks ning vahiteenistuse kandmiseks Tallinnas. Samuti täitis vahipataljon Eesti täidesaatva võimu ning riigivanema ja presidendi Kadrioru lossi auvahtkonna funktsiooni. Sõjavägede ülemjuhataja 1939. aasta käskkirjaga loetakse vahipataljoni aastapäevaks 11. jaanuari 1928. Vahipataljon taasloodi Vabariigi Valitsuse määrusega 1. veebruaril 1993. aastal.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.