Uuendatud: 06.11.2019, kell 09:03

05.11.2019 16:31

Kaitseväe juhataja kohtus oma Tšehhi ametivennaga

Kaitseväe juhataja kohtus oma Tšehhi ametivennaga Kaitseväe juhataja kohtus oma Tšehhi ametivennaga

Täna saabus Eestisse ühepäevasele visiidile Tšehhi kaitseväe juhataja kindral Aleš Opata, kes kohtus oma ametivenna kindralmajor Martin Heremiga. Ühiselt külastati Ämaris paiknevat Tšehhi õhuturbe üksust ning vesteldi Euroopa julgeolekuolukorra ja omavahelise koostöö teemadel.

„Mul on hea meel, et Tšehhi Vabariik osaleb väga aktiivselt NATO tegevustes Balti regioonis. Tšehhi Vabariigi õhuväel on nende esimesel õhuturbemissioonil Eestis lisaks operatsioonilistele ülesannetele võimalus osaleda ka väljaõppes, ennekõike harjutada koostegevusi siin paikneva lahingugrupiga. Ka Eesti õhuruum pakub pilootidele häid väljaõppevõimalusi,“ ütles Eesti kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

„Eesti kaitsevägi annab endast parima, et võõrustada oma Tšehhi kolleege professionaalselt ja sõbralikult. Meie eesmärk on pakkuda liitlastele Eestis parimat vastuvõtva riigi toetust,“ lisas kindralmajor Herem.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004. aastal, kui Balti riigid said NATO liikmeks. 2012. aasta Chicago tippkohtumise raames pikendas Põhja-Atlandi Nõukogu Balti riikide õhuturbe missiooni määramata ajaks.

NATO õhuturbe teine lennusalk baseerub Šiauliai lennubaasis Leedus, kus hetkel teenivad Belgia ja Taani õhuväed. Tšehhi on varem panustanud Balti õhuturbemissiooni kahel korral Šiauliai lennubaasist.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59655

Kaitseväe peastaap, 717 1155, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.