Riigikantselei

Operatsioonid

 

Eesti kaitseväelased osalevad välisoperatsioonidel juba 1995. aastast, kui osaleti ÜRO rahuvalvemissioonil Horvaatias. Esimese lahingukogemuse said kaitseväelased aastal 2003. aastal Iraagist.

Operatsioonide kaart

UNIFIL (Liibanon)

Eesti jalaväerühm ja staabiohvitserid teenivad ÜRO rahuvalvemissioonil UNIFIL Liibanonis alates 2015. aasta maist. Eesti kontingent teenib Soome-Iiri pataljoni vastutusalas, ÜRO rahuvalvemissiooni läänesektoris.

Üksuse ülesanneteks on viia läbi vaatlusi, patrulle ja mehitada kontrollposte ning täita muid rahuvalvealaseid ülesandeid. Samuti teevad Eesti kaitseväelased koostööd Liibanoni relvajõududega.

UNTSO (Lähis-Ida)

Alates 1997. aasta märtsist on Eesti ohvitserid osalenud sõjaliste vaatlejatena ÜRO vaatlusmissioonil UNTSO (United Nations Truce Supervision Organisation) Lähis-Idas.

Eesti vaatlejad teenivad vahetustega Iisraelis ja Liibanonis. Aastane teenistus sisaldab patrullimist, vaatluspostide mehitamist ja tööd staabis. Korraga on ÜRO missioonile lähetatud kuni neli ohvitseri. ÜRO esimene vaatlusmissioon UNTSO on loodud 1948. aastal ülesandega jälgida Iisraeli ja nelja naaberriigi – Egiptuse, Jordaania, Liibanoni ja Süüria rahvusvahelistest lepetest kinnipidamist.

MINUSMA (Mali)

Eesti kaitseväelased teenivad ÜRO MINUSMA missioonil Malis septembrist 2013. Missiooni eesmärgiks on rahu tagamine ja Mali keskvõimu toetamine aidates kaasa nt. vabade valimiste korraldamisele, haldussuutlikkuse tõstmisele ja inimõiguste kaitsele riigis.

EUTM (Mali)

Eesti kaitseväelased teenivad Euroopa Liidu treeningmissioonil Malis alates 2013. aasta märtsist. Väljaõppemissiooni eesmärk on toetada Mali relvajõudude ülesehitamist ning aidata Mali valitsusel taastada kontroll riigi territooriumi üle.

Mali relvajõude toetatakse väljaõppe ja nõustamisega küsimustes, mis puudutavad juhtimist, sõjalisi võimeid, tagalatoetust ja personali haldamist.

EUNAVFOR MED (Vahemeri)

Eesti osaleb alates 2015. aastast Euroopa Liidu sõjalisel operatsioonil EUNAVFOR MED ühe logistika staabiohvitseriga operatsioonide peakontoris Roomas. 
Operatsiooni eesmärk on tõkestada inimkaubitsejate tegevust Vahemere keskosas: Itaalia ja Malta territoriaalmere ning Liibüa vahel.

Resolute Support (Afganistan)

Alates 2015. aastast teenib neli Eesti kaitsevälast NATO väljaõppe- ja nõustamismissioonil Resolute Support Afganistanis. Missiooni eesmärgiks on nõustada ja toetada väljaõppega Afganistani julgeolekujõude ja teisi riigi institutsioone.

Inherent Resolve (Iraak)

Eesti osaleb alates 2016. aastast Ameerika Ühendriikide juhitavas Daeshi-vastases rahvusvahelises sõjalises operatsioonis.

Operatsiooni eesmärk on Daeshi-vastase sõjalise võitluse pidamine ja toetamine eelkõige Iraagis ja Süürias, kuid operatsiooni juhtivad ning toetavad elemendid paiknevad ka Bahreinis, Küprosel, Egiptuses, Iisraelis, Jordaanias, Kuiveidis, Liibanonis, Kataris, Türgis ja Saudi-Araabias. Operatsiooni üheks oluliseks ülesandeks on Iraagi julgeolekujõudude koolitamine.

KFOR (Kosovo)

Eesti kaitseväelased teenivad Kosovos alates 1999. aastast.

Mitmeotstarbelised sõjaväepolitseirühmad Estpatrol-1 kuni Estpatrol-14 osalesid Kosovos NATO rahutagamisoperatsioonil Itaalia sõjaväepolitseiüksuse koosseisus 1999. aasta novembrist kuni 2006. aasta detsembrini. Balti luureeskadronid Baltsqn-7, Baltsqn-10 ja Baltsqn-13 teenisid Taani pataljoni koosseisus Kosovos 2003. aasta märtsist kuni 2006. aasta augustini. Kaitseliidu baasil moodustatud luurerühmad Estrif-1 kuni Estrif-6 olid Kosovos 2007. aasta veebruarist kuni 2010. aasta veebruarini.

Praegu esindab Eesti Kaitseväge Kosovos staabiallohvitser KFORi peakorteris Pristinas.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.