Riigikantselei

Kaitseväe uudised

 
 • 24.10.2014 18:07 UUS! Ühendriikide soomusüksus osaleb ajateenijate väljaõppes

  Ühendriikide soomusüksus osaleb ajateenijate väljaõppes

  Tapal paiknevad Ameerika Ühendriikide kaitseväelased on alates oktoobri keskpaigast aktiivselt osalenud 1. jalaväebrigaadi ajateenijate väljaõppeprotsessis.

  1. ratseväediviisi 8. ratsaväerügemendi 2. pataljoni mehhaniseeritud jalaväekompanii on ajateenijatele vastutegevust teinud nii metsas kui linnakeskkonnas, kaasates õppetegevusse ka üksuse kasutuses olevad jalaväe lahingumasinaid Bradley ning soomustransportööre Stryker. “Kasu, mida tulevased nooremallohvitserid ameeriklastega harjutamisest saavad, on väga suur,” ütles 1. jalaväebrigaadi...

 • 22.10.2014 17:15 Vene Föderatsiooni lennuk rikkus Eesti õhupiiri

  Eile, 21. oktoobril kell 13.54 sisenes Venemaa Föderatsiooni relvajõududele kuuluv luurelennuk IL-20 ilma loata Eesti õhuruumi. Lennuk viibis umbes minuti jooksul Hiiumaast ning Saaremaast läände jäävas Eesti õhuruumi osas ligi 500 meetri sügavuselt.

 • 21.10.2014 17:15 NATO ettevalmistusmeeskonna juht: Eesti on kaitsevaldkonda arendanud eesmärgipäraselt

  Täna lõpetab Eestis töö NATO ettevalmistusmeeskond (NATO Forward Integration Team, NFIT), kelle üle kahe nädala kestnud visiidi eesmärgiks oli  saada ülevaade Eesti kaitse- ja tsiviiltaristu valmisolekust korraldada siin sõjalisi õppuseid ja operatsioone.

 • 21.10.2014 15:58 Kaitseväe juhataja: liitlased võtavad meie julgeolekut tõsiselt

  Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras külastas Poolas NATO Brunssumi ühendväejuhatuse staabiõppust Trident Joust, kus kaitseväelased harjutavad Eesti kaitsmist, ja kohtus liitlasriikide ametivendadega.

 • 17.10.2014 17:11 Kaitseväe juhataja: Hollandi eskaader suudab täiendada meie õhukaitset

  Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras ütles täna Eestisse saabunud Hollandi eskaadri komandöridega kohtudes, et õhutõrjevõimekusega laevaga ühise harjutuse läbi viimine on oluline areng seni Eesti vetes läbi viidud mereväeõppuste osas ning näitab, et liitlased on vajadusel valmis siia tooma ka aluseid, mis suudavad oluliselt täiendada meie õhukaitset.

Kaitseväe Peastaap, 717 1190, mil [-at-] mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile