Riigikantselei

Kaitseväe uudised

 
 • 24.07.2014 17:00 UUS! UK kaitseväe juhataja asetäitja: peame säilitama koostöövõime Eestiga

  UK kaitseväe juhataja asetäitja: peame säilitama koostöövõime Eestiga

  Täna Eestisse kiirvisiidile saabunud Ühendkuningriigi kaitseväe juhataja asetäitja kindral Sir Stuart Peach´i sõnul on Ühendkuningriigi kindlaks sooviks säilitada sõjaline koostöövõime Eesti ja riikidega, kellega seni on koos Afganistanis sõditud.

  Peach märkis, et koostöö efektiivseks jätkamiseks peab see saama selged piirjooned, milleks annab parimad võimalused ühise sihtüksuse loomine, mis on valmis kiirelt reageerima kriisidele nii NATO, Euroopa Liidu kui teiste sõjaliste operatsioonide raamistikus. „Tegu on võimetepõhise üksusega, millesse panustamise suuruse otsustab iga riik ise, kuid tahame, et sellel koostööl oleks selge...

 • 23.07.2014 11:29 Eesti ja Leedu miinijahtijad leidsid esimesed miinid

  Eesti vetes läbi viidaval NATO 1. miinitõrjeeskaadri miinitõrjeoperatsioonil leidsid Naissaare ümbruses asuvatelt operatsioonialadelt esimesed lõhkekehad Eesti ja Leedu miinijahtijad Admiral Cowan ning Kursis.

 • 22.07.2014 11:27 Kõrgemas Sõjakoolis algavad sisseastumiskatsed

  Rohkem kui 200 kandidaati oodatakse alates tänasest Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustesse, kus läbitakse sisseastumiskatsed Kõrgema Sõjakooli põhi- ja keskastme kursusele.

 • 19.07.2014 13:48 Eesti kaitseväelased Kesk-Aafrika Vabariigis said operatsioonimedalid

  Eile said Kask-Aafrika Vabariigis teenivad eesti kaitseväelased pidulikul rivistusel Ucatexi baasis Banguis EUFOR RCA operatsioonimedalid.

 • 18.07.2014 16:12 Mereväekapten Schvede: Eesti jätkab NATO miinitõrjeüksusesse panustamist

  Eestisse saabus täna hommikul NATO 1. miinitõrjeeskaader, et alustada järgmisel nädalal Eesti vetes läbi viidava miinitõrjeoperatsiooniga. NATO miinitõrjeeskaader on üks osa alliansi julgeolekumeetmetest, mille Põhja-Atlandi Nõukogu otsustas rakendada, et suurendada NATO kohalolu Ida-Euroopas.

Kaitseväe Peastaap, 717 1190, mil [-at-] mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile