Riigikantselei

Kaitseväe uudised

 
 • 24.08.2016 12:51 UUS! Mereväe kadetid õpivad Lätis taktikalist navigatsiooni

  Mereväe kadetid õpivad Lätis taktikalist navigatsiooni

  Kõrgema sõjakooli neljanda mereväe põhikursuse kadetid õpivad sel nädalal Läti mereväe matkekeskuses sõjalaevade taktikalist navigatsiooni.

  Mereväe laevastiku mereväekooli taktikasektsiooni ülem vanemleitnant Meelis Kantsi sõnul annab väljaõpe kadettidele oskuse lahendada mereväeohvitseride igapäevaelus esinevaid olukordi.  „Taktikalise navigatsiooni oskust võib võrrelda meisterlikkusega - kui juba selge, siis ei lähe lihtsalt meelest,“ ütles vanemleitnant Kants. Matkekeskuse simulatsioonikeskkonnas juhivad kadetid paarikaupa...

 • 19.08.2016 15:05 Relvastuskontrolli ohvitserid külastasid 2. jalaväebrigaadi

  Kolmeteistkümne riigi ja NATO ohvitserid külastasid sel nädalal Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) Viini dokumendi täitmise raames 2. jalaväebrigaadi.

 • 19.08.2016 14:19 Üle 400 ajateenija andis Kuperjanovi pataljonis truudusetõotuse

  Täna andis ligi 450 ajateenijat 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljonis Võrus kaitseväelase truudusetõotuse.

 • 18.08.2016 12:35 Kaitseväe juhataja kohtus Briti riigiministri ja USA senaatorite ning kongressi liikmetega

  Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras kohtus täna Ühendkuningriigi riigiministri ja parlamendi lordide koja aseesimehe lord Earl Howe ning USA senaatorite ja kongressi liikmete delegatsiooniga, et arutada julgeoleku ja liitlaste kohalolekuga seotud küsimusi.

 • 18.08.2016 12:24 Kuperjanovi jalaväepataljonis lõppeb ajateenijate sõduri baaskursus

  Sel nädalal lõpeb 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljonis suvise kutse ajateenijate sõduri baaskursus. Ligi 450 ajateenijat sooritasid teisipäeval ja kolmapäeval sõdurieksamid ning läbisid rännaku ja annavad reedel truudusetõotuse.

 • 17.08.2016 01:43 Olümpiavõitjad jõudsid koju

  Täna öösel jõudsid lennuga Frankfurdist Tallinna Rio olümpiamängudel pronksmedali teeninud sõudjad kapral Kaspar Taimsoo ja politseiametnik Allar Raja, neljapaadi ülejäänud liikmed kapral Andrei Jämsa ja kapral Tõnu Endrekson saabusid Eestisse juba nädalavahetusel.

 • 16.08.2016 13:19 Mereväe lipulaev külastas koos noorkotkastega sõpruslinna Kuressaaret

  Eile õhtul naasis kodusadamasse Eesti mereväe lipulaev miinijahtija Admiral Cowan, mis osales nädalavahetusel sõpruslinna Kuressaare merepäevadel. Miinijahtija pardal viibisid ka kaheksa kaitseliidu noorkotkast, kes said esmakogemuse tööst laevameeskonna liikmetena. 

 • 16.08.2016 12:02 Saksa kaitseatašee sai kaitseväe teenetemärgi

  Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras autasustas täna Saksamaa Liitvabariigi kaitseatašeed Eestis kolonelleitnant Konstantin Bellinit kaitseväe teenetemärgiga Eesti ja Saksamaa kaitsealase koostöö arendamise eest.

 • 16.08.2016 11:11 Kaitsejõudude spordiklubi laskurid olid edukad praktilises laskmises

  Nädalavahetusel Pärnumaal Potsepa laskepaigas toimunud praktikal-laskmise Eesti meistrivõistlustel võitsid Kaitsejõudude spordiklubi sportlased individuaalselt seitse kulda, kaks hõbedat ja neli pronksi, meeskondlikult saavutati kaks kulda, hõbe ja pronks.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.