Riigikantselei

Kaitseväe uudised

 
 • 23.01.2015 17:54 Kaitseminister ja kaitseväelased tervitasid Tapal Ühendriikide uut soomuskompaniid

  Kaitseminister ja kaitseväelased tervitasid Tapal Ühendriikide uut soomuskompaniid

  Täna tervitati 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus Eestisse saabunud Ameerika Ühendriikide 2. ratsaväerügemendi 3. eskadroni mehhaniseeritud jalaväekompaniid.

  Tapa linnakus ameeriklasi tervitanud kaitseminister Sven Mikser rõhutas oma kõnes Ühendriikide üksuse kohaoleku välispoliitilist tähtsust. „Ühendriikide sõduri teenistus Eestis on kindel märk NATO liitlaste solidaarsusest ja NATO heidutusest,“ ütles Mikser Samuti rõhutas minister Eesti ja Ühendriikide ühise väljaõppe tähtsust ning asjaolu, et ameeriklastega koos tegutsemine aitab tugevdada...

 • 23.01.2015 10:50 Miinijahtija Admiral Cowani meeskonda autasustati Saksa liidumaa ameti vapiga

  Eile andis Saksa Liitvabariigi kaitseatašee Eesti mereväe miinijahtija Admiral Cowani meeskonnale üle Schleswig-Holsteini liidumaa lõhkekehade demineerimisameti vapikilbi tunnustuseks hea töö eest miinitõrjeoperatsioonil.

 • 21.01.2015 16:10 Scoutspataljon tähistas Pikksaare lahingu aastapäeva

  Täna pealelõunal tähistas Scoutspataljon piduliku  rivistusega Paldiski linnakus Pikksaare lahingu 96.  aastapäeva.

 • 21.01.2015 14:50 Kaitseväe juhataja: NATO peab tõstma eelhoiatuse võimekust

  Täna Brüsselis alanud NATO sõjalise komitee istungil tehtud ettekandes rõhutas kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras vajadust tõsta NATO eelhoiatus- ning luurevõimekust, mis omakorda parandab alliansi reageerimisvõimet nii idast lähtuvale ohule kui ka muutustele julgeolekukeskkonnas laiemalt.

 • 20.01.2015 12:28 Eestit külastab Jaapani küberkaitse kindral

  Täna kohtus kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras Jaapani kaitseväe peastaabi side- ja juhtimissüsteemide osakonna ülema kindralmajor Kazuo Tokitoga, et arutada küberkaitsealast koostööd ja Jaapan võimalikku osalemist NATO küberkaitsekeskuse töös.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile