Riigikantselei

Kaitseväe uudised

 
 • 28.08.2014 14:18 UUS! Soome peakaplan kohtus oma Eesti kolleegidega

  Täna külastas toetuse väejuhatust ja kaitseväe peastaapi Soome Vabariigi relvajõudude peakaplan brigaadikindral Pekka Juhani Särkiö.

  „Eestlaste ja soomlaste sõjalise koostöö juured ulatuvad Vabadussõja päevile. Meie eesmärgiks on, et samade väärtuste ja põhimõtetega kaitseväelaste vahele tekiks rohkem läbikäimist ja isiklikke kontakte. Meid julgustab kindel teadmine, et ka tänasel päeval on Soomes kaplaneid ja vabatahtlikke, kes on kriisiolukorras valmis Eestile tingimusteta appi tulema,“ ütles kaitseväe peakaplan...

 • 25.08.2014 14:19 UUS! Eestlased lõpetasid teenistuse Kesk-Aafrika Vabariigis

  Ligi neli kuud Kesk-Aafrika Vabariigi pealinnas Banguis teeninud Eesti kontingent lõpetas seal oma teenistuse ja saabub lähipäevil koju.

 • 23.08.2014 12:20 Scoutspataljon harjutab koos USA üksusega dessanti Black Hawkidelt

  Sel nädalavahetusel viivad Ühendriikide 173. õhudessantbrigaadi Eestis viibiva kompanii ja Scoutspataljoni jalaväerühma kaitseväelased läbi kolmepäevase ühisõppuse, mille käigus harjutatakse kahe Black Hawk UH-60 helikopteriga nelja Pakri poolsaarel asuva õppeobjekti ründamist.

 • 22.08.2014 19:11 Kaitseväe juhataja asetäitja: liitlaste kohalolek peab olema mõtestatud

  Kaitseväe juhataja asetäitja kolonel Artur Tiganik ütles täna pärast Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatuse planeerimisülema asetäitja brigaadikindral Kevin McNeelyga kohtumist, et nii olemasolev kui plaanitav liitlaste kohalolek peab olema mõtestatud ning looma efektiivsed tingimused Eesti kaitsmiseks.

 • 21.08.2014 12:33 KVÜÕA toimetiste erinumber käsitleb Iraagi sõja erinevaid aspekte

  Sel nädalal ilmus värske „KVÜÕA toimetiste“ erinumber „Operatsioon „Iraagi vabadus“: kümme aastat hiljem“, mis võtab lähema vaatluse alla operatsiooni ajaloolised, poliitilised, õiguslikud, sõjalised ja usulised aspektid.

Kaitseväe Peastaap, 717 1190, mil [-at-] mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile