Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 23.11.2017, kell 11:44

23.11.2017 11:42

Kalevi jalaväepataljoni sõdurid ühendavad harjutamise virtuaalruumis ja maastikul

Kalevi jalaväepataljoni sõdurid ühendavad harjutamise virtuaalruumis ja maastikul Kalevi jalaväepataljoni sõdurid ühendavad harjutamise virtuaalruumis ja maastikul

Kalevi jalaväepataljonis teenivad tulevased nooremallohvitserid õpivad sel nädalal jaoülemana lahingutegevust planeerima ja juhtima.

Teoreetilise teadmiste kinnistamiseks harjutavad õppurid esmalt simulaatoril ning alles seejärel saavad nad oma oskused maastikul proovile panna.

„Eesmärk on mitmekesistada nooremallohvitseride kursuse väljaõpet ning siduda harjutused matkesüsteemil praktiliste sooritustega maastikul,“ ütles Kalevi jalaväepataljoni operatiivsektsiooni ülem kapten Ivo Peets.

Ligi 80 kursusel osaleva sõduri põhiülesanne on saada praktiline kogemus jaoülemana juhtides mehhaniseeritud üksuse tegutsemist lahinguväljal. Ettevalmistus matkesüsteemil loob väljaõppesse uue dimensiooni, kus õppurid saavad läbi mängida tegevusi erinevates lahinguliikides ja saada oma otsustele operatiivselt tagasisidet.  Sarnaseid ülesandeid saab harjutada ikka ja jälle, ilma, et see sõdureid väsitaks või tehnikat kulutaks.

Simulaatoril läbiharjutatud tegevused saavad õppurid kohe ka harjutuse praktilises osas Pakri poolsaarel asuval väljaõppealal läbi proovida.  Maastikul tegutsemine on väga oluline selleks, et kinnistada nii teoreetilisi teadmisi kui ka simulaatoril läbi tehtud õpet. Lisaks annab see reaalse ettekujutuse jalaväe tegevust toetavate soomukite võimekusest.

„Esmane tagasiside instruktoritelt näitab, et pärast matkesüsteemil harjutamist tegutsevad sõdurid maastikul enesekindlamalt ja motiveeritumalt,“ ütles kapten Peets.

Individuaaloskuste arendamiseks kasutatav matkesüsteem VBS3 on igapäevaselt kasutusel kaitseväe ühendatud õppeasutuste matkekeskuses, kus seda kasutatakse nii kaitseväelaste kui ka tsiviilpartnerite poolt spetsiaalselt disainitud olukordade lahendamiseks.

Video.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.