Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 28.11.2017, kell 08:24

28.11.2017 08:22

Liibanonis alustas teenistust järgmine Eesti rahuvalvajate kontingent

Liibanonis alustas teenistust järgmine Eesti rahuvalvajate kontingent Liibanonis alustas teenistust järgmine Eesti rahuvalvajate kontingent

Täna öösel jõudis Liibanonist Eestisse jalaväerühm ESTPLA-23, andes vastutuse üle eile hommikul Ämarist transpordilennukiga Beiruti suundunud ESTPLA-24 kaitseväelastele.

Eestisse saabunud rahuvalvajate kontingendi ülem kapten Andrei Šlabovitsi sõnul kulges koostöö soomlaste ja iirlastega hästi. „Anname vastutuse uuele kontingendile üle ja tuleme rahuliku südamega koju“ ütles Eestisse naasnud kontingendi ülem kapten Andrei Šlabovits. 

ESTPLA-24 kaitseväelased jõudsid Beirutist ÜRO tugipunkti 2-45 südaööl vastu teisipäeva, kaitseväelasi tervitasid teenistuse alguse puhul Iiri-Soome pataljoni ülema asetäitja kolonelleitnant Ari Laaksonen, Eesti kontingendi ülem major Margus Mikk ning teised pataljoni juhtkonna liikmed.

„Võtke sellest missioonist parim, mis võtta on annab. Seadke endale vähemalt kolm eesmärki ja püüdke need missiooni lõpuks täita,“ ütles oma tervituskõnes sõduritele ÜRO Liibanoni rahuvalvemissiooni UNIFIL Eesti kontingendi ülem major Margus Mikk.

Eesti rahuvalvajate peamiseks teenistuskohaks järgmiseks kuueks kuuks saab Beirutist ligikaudu 115 kilomeetri kaugusel Lõuna-Liibanoni mägises Bint Jubayl nimelises piirkonnas paiknev ÜRO tugipunkt 2-45, mis asub merepinnast umbes 800 meetri kõrgusel. Missiooni jooksul mehitatakse kahe kuu vältel ka ÜRO tugipunkti 6-50.

ÜRO Liibanoni rahuvalvemissioonil UNIFIL Iiri-Soome pataljoni IRISHFINBATT koosseisu kuuluv Eesti kontingent Estcon-7 koosneb jalaväerühmast Estpla-24 ning staabiohvitseridest ja -allohvitseridest. Kontingendi tuumikuks olev jalaväerühm Estpla-24 on moodustatud 1. jalaväebrigaadi Scoutspataljoni lahingutoetuskompanii baasil. Estpla-24 ülemaks on leitnant Erkki Tuul. Kokku on Eesti kontingendi suuruseks Liibanonis ligikaudu 40 kaitseväelast.

Eesti üksuse ülesandeks rahuvalvemissioonil on vaatlus, patrullid, kontrollpostide mehitamised ja rahuvalvealased operatsioonid, mille käigus tehtaks muuhulgas koostööd ka Liibanoni relvajõududega.

UNIFIL (United Nations Interim Force In Lebanon) loodi ÜRO julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1978. aastal ning selle ülesandeks on Iisraeli-Liibanoni vahelise kontrolljoone (nn Blue Line) jälgimine, Liibanoni relvajõudude toetamine ja nendega koostöö tegemine ning konflikti osapoolte vahel sõlmitud lepetest kinnipidamise jälgimine. UNIFIL-i vastutusalaks on Lõuna-Liibanoni Litani jõe ja Iisraeli-Liibanoni kontrolljoone vaheline ala.

UNIFIL-i koosseisus on kokku üle 10 000 sõjaväelase 41 riigist ning umbes 1000 nii kohalikku kui osalejariikidest pärit tsiviiltöötajat. UNIFIL-i ülemaks on kindralmajor Michael Beary Iiri kaitseväest. Eesti osaleb UNIFIL-i rahuvalvemissioonil alates 2015. aasta maikuust. 

Fotod:

ESTPLA-23 naasmine: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58431

ESTPLA-24 saabumine Liibanoni:  http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58430

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.