Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 28.11.2017, kell 12:49

28.11.2017 12:48

Tartus algab NATO suurim küberkaitseõppus

Täna algab NATO arendusväejuhatuse kübekaitseõppust Cyber Coalition, millest võtab osa üle 700 infotehnoloogia eksperdi, õigusala spetsialisti ning valitsusametniku 25 NATO liikmesriigist ja 4 partnerriigist. Õppust juhitakse Tartust kaitseväe ühendatud õppeasutuste matkekeskusest.

Reedeni kestva õppuse eesmärk on testida liikmes- ja partnerriikide võimet seista vastu erinevatele küberrünnakutele ning harjutada küberekspertide koostööd nii siseriiklikul kui rahvusvahelisel tasandil. Õppuse intsidentide menetlemiseks kasutatakse NATO küberharjutusvälja, mis toetub Eesti kaitseväe võimekusele.

Õppuse üldjuht kolonelleitnant Andres Kuuse sõnul tuleb osalejatel lisaks arvutivõrkudega seonduvale lahendada nii mobiilside süsteemide, tööstussüsteemide kui ka erinevate sõjaliste juhtimissüsteemide vastu suunatud intsidente, arvestades seejuures õiguslike piirangutega. „Kindlasti teeb õppuse väga realistlikuks tõsiasi, et kõik liikmes- ja partnerriigid lahendavad ülesandeid oma koduriigis," ütles kolonelleitnant Andres Kuusk.

Lisaks NATO staapidele ja ametkondadele, NATO liikmesriikidele ja partnerriikidele Soomele, Rootsile, Šveitsile ja Iirimaale, võtavad õppusest osa Euroopa Liidu esindajad. Eesti korraldab õppuse vastuvõtva riigi toetuse tagades õppuse keskjuhtimise ning taristu ja logistika.

Lisaks kaitseväele on Eestis kaasatud kaitseministeeriumi, riigi infosüsteemi ameti, Kaitseliidu küberkaitseüksuse, Eestis asuva NATO küberkaitse koostöökeskuse ning mitmete teiste riigiasutuse spetsialistid.

Cyber Coalition on NATO arendusväejuhatuse korraldatav küberkaitseõppus, mille eesmärgiks on testida alliansi ja partnerriikide valmisolekut seista ühiselt vastu erinevatele küberrünnakutele.

Cyber Coalition on suurima osalevate riikide arvuga NATO küberkaitseõppus, kus ligi 100 osalejat võtab õppusest osa Tartus ning ülejäänud ligi 600 üle maailma. Esimene sarnane õppus viidi läbi 2008. aastal Brüsselis ja Monsis, Belgias, 2009. aastal kaasati lisaks NATO ametkondadele ka liikmesriikide esindajad.

Eestis korraldatatakse õppust viiendat korda.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.