Uudised  

Uuendatud: 05.12.2017, kell 15:09

05.12.2017 15:09

1. jalaväebrigaad harjutab tegutsemist uue liitlaste juhtpataljoniga

Eile algas kaitseväe keskpolügoonil õppus "Furious Oak", mille eesmärk on viia lõpule liitlaste lahingugrupi uue juhtpataljoni integreerimine 1. jalaväebrigaadi lahingurütmi.

"Liitlaste lahingugrupi ja brigaadi üksuste koostegutsemisvõime on hea ning seda on näidanud korduvalt ka erinevad õppused, viimati Teraskilp Lätis. Üksuste roteerumine loob aga paratamatult vajaduse teatud protseduuride ühildamise järgi ning just seda me õppusel Furious Oak harjutamegi," ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm.

Õppuse esimese faasis, mis kestab neljapäevani, harjutavad liitlaste lahingugruppi kuuluvad Briti kaitseväelased spetsiifiliste lahinguülesannete täitmist. Lisaks jalaväelastele on kaasatud ka eri- ja rasketehnika, muuhulgas tankid

Challenger-2 ning jalaväe lahingumasinad Warrior. Treenitakse muuhulgas tõkete läbimist, kontakti liikumist ning kompanii tegevust rünnakul ja kaitses.

Järgmisel nädalal jätkub õppus "Furious Oak" juhtimispunktiharjutusega, et anda ülematele ja staapidele täiendavaid kogemusi lahingutegevuse juhtimisel ning ühtlustada 1. jalaväebrigaadi ja liitlaste lahingugrupi tegevusprotseduure. Kokku osaleb õppusel üle 600 kaitseväelase ja liitlassõduri.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.