Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 13.12.2017, kell 12:53

13.12.2017 12:49

Kalevi jalaväepataljonis jõuab lõpule nooremallohvitseride kursus

Kalevi jalaväepataljonis jõuab lõpule nooremallohvitseride kursus Kalevi jalaväepataljonis jõuab lõpule nooremallohvitseride kursus

Kalevi jalaväepataljoni nooremallohvitseride kursuse õppurid alustasid esmaspäeval ligi 70 kilomeetri pikkust lõpurännakut, mis kulmineerub täna pärastlõunal lõpujooksuga Pürksi sadamas.

Kalevi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Mait Müürisepp tõi nooremallohvitseride kursusest rääkides esile praktilise väljaõppe osakaalu tõusu. „Oleme nii sõduri baaskursusel kui ka nooremallohvitseride kursusel viinud miinimumini klassitundide mahtu. Uudse vahendina kaasasime sel korral õppurite juhtimisoskuste parandamiseks ka virtuaalset lahinguvälja matkesüsteemi VBS,“ ütles kolonelleitnant Müürisepp.

Kolm päeva kestva ja ligi 70 kilomeetri pikkuse kursuse  lõpurännaku eesmärk on testida tulevaste nooremallohvitseride vastupidavust, pingetaluvust ja meeskonnatööoskust. Rännakul osaleb 70 motoriseeritud jalaväe nooremallohvitseride kursuse õppurit, kes sooritavad rännaku ajal erinevad eksamid, millega kontrollitakse kursuse käigus läbitud teemade omandamist. Lähtuvalt erialaspetsiifikast hõlmavad eksamid eeskätt tegutsemist soomukitega või soomukite toetusel, näiteks varustuse pakkimine soomukile, rünnak, kiirkaitse ja varitsus jao koosseisus.

Rännaku marsruut kulgeb Harju- ja Läänemaal ning see lõppeb täna pärastlõunal Pürksi sadamas lõpujooksuga, mida on alates kella 15.00-st oodatud jälgima ka õppurite sõbrad ja lähedased. Samuti on igale rännakul osalevale jaole antud träkker, mis võimaldab lähedastel reaalajas võitlejate teekonda jälgida.

Nooremallohvitseride kursus tähendab õppurite jaoks ligi kolmekuulise õppetsükli lõppu, mille käigus omandati teadmised ja oskused, et juhtida motoriseeritud jalaväejagu. Kursuse edukalt lõpetamisel omistatakse õppuritele nooremseersandi auaste ning nad jätkavad teenistust allüksusekursusel.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.