Uudised  

Uuendatud: 19.12.2017, kell 17:08

19.12.2017 17:08

Sõjateadlase uus number arutleb sõjandusliku oskuskeele teemadel

Sõjateadlase ajakirja viiendast numbrist leiab eelkõige mõttearendusi eestikeelse sõjandusterminoloogia vallas, tagasivaateid Eesti sõjaajaloole, uuringu funktsionaalse treeningu kasutamisest ajateenijate füüsilise vormi arendamisel ning analüüsi Süüria kodusõjaga seotud meediamanipulatsioonidest.

"Kaitseväe ühendatud õppeasutuste rakendusuuringute keskuse terminoloog Reet Hendrikson uuris, kuivõrd erinevalt sõjandustermineid ohvitseride seas mõistetakse ja kuidas on see seotud eri teguritega, lisaks saab mitme tõlkeartikli vahendusel lugeda Saksamaa relvajõududes toimunud mõttemuutustest, Eesti sõjaajaloost ja paljust muust,“ ütles Sõjateadlase peatoimetaja Andres Saumets.
Kapten Vjatšeslav Senin uuris funktsionaalse füüsilise treeningu olemust ja treeningu mõju ajateenijate kehalise kasvatuse tõhususele. Uuringu praktiliseks tulemiks on treeningprogramm, mis aitab parandada ajateenijate füüsilist vormi ja arendada lahingutegevuseks vajalikke võimeid. Aktuaalsel teemal leiab ka Tallinna Ülikooli doktorandi Üllar Petersoni analüüsi meediaallikatest, et selgitada välja Süüria kodusõjaga seonduvaid ideoloogilisi manipulatsioone ja nende tagamaid.
Ajakirja saab täismahus tasuta lugeda KVÜÕA koduleheküljel: http://www.ksk.edu.ee/teadus-ja-arendustegevus/publikatsioonid/sojateadlane-5/.
Sõjateadlane on ainus Eestis ilmuv rahvusvahelise toimetuse ning levikuga eelretsenseeritav teadusajakiri, mis käsitleb sõjandusküsimusi. Sõjateadlase eesmärgiks on avaldada sõjateaduslikke allikmaterjale ning teisi sõjateaduslikke kirjutisi, mis käsitlevad kaitsealase teadus- ja arendustegevuse põhivaldkondi.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.