Uudised  

Uuendatud: 21.12.2017, kell 06:45

21.12.2017 06:44

Kaitsevägi võttis kasutusele uut tüüpi välihaigla

Kaitsevägi võttis kasutusele uut tüüpi välihaigla Kaitsevägi võttis kasutusele uut tüüpi välihaigla

Kaitsevägi võttis detsembris kasutusele moodulitel põhineva kompaktse välihaigla, kuhu kuulub nii operatsioonisaal kui intensiivravipalat.

 

„Konteineritel baseeruva lahenduse eelised on märkimisväärselt suurenenud kiirus meditsiinipunkti ülesseadmisel ja lahingu käigus ümberpaiknemisel,“ ütles toetuse väejuhatuse tervisekeskuse ülem major Lauri Bender. 

Konteinerlahenduse puhul on tingimused paremad nii personalile kui patsientidele, sest erinevalt telklahendusest võimaldab konteinerhaigla täpsemini kontrollida õhuniiskust, temperatuuri, õhuvahetust ja puhtust. Samuti on konteinerites võimalus toota nii elektrit kui meditsiinilist hapnikku, mis muudab kompleksi vajadusel autonoomseks. Lisaks kulub konteinerhaigla sisustamiseks oluliselt vähem aega. 

„Kui telkidesse tuleb iga kord kõik meditsiinitarvikud käsitsi sisse tuua, siis konteinerlahenduses on kogu varustus juba alati paigas,“ ütles major Bender.

Meditsiinimoodulid on transpordiasendis tavalise merekonteineri mõõtudes, võimaldades nende liigutamist konteinertranspordi põhimõttel nii maal, merel kui õhus. Erinevad moodulid ühendatakse paigaldamisel tekstiilist koridoride abil. Haavatute triaaži- ja ooteala on lahendatud õhusurve abil püstitatava kaartelgi põhimõttel.

Meditsiinimooduleid töötavad kaitseväe tehniliste kirjelduste alusel välja Eesti ettevõtted.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58474

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.