Uudised  

Uuendatud: 04.01.2018, kell 16:29

04.01.2018 16:28

Õhuseiredivisjon tähistab kahekümnendat sünnipäeva

Õhuseiredivisjon tähistab kahekümnendat sünnipäeva Õhuseiredivisjon tähistab kahekümnendat sünnipäeva

Täna tähistas Ämari lennubaasis rivistusega oma kahekümnendat sünnipäeva õhuseiredivisjon, mille peamine ülesanne on jälgida Eesti õhuruumi ning panustada NATO õhuruumi kaitse eelhoiatusse.

Divisjoni ülem major Gerry Karro sõnul on kakskümmend aastat tagasi väikese meeskonnana tegevust alustanud üksus läbinud pika arengutee. “Nüüdseks on divisjonist saanud maailmatasemel seire-, juhtimis- ja sidetehnikaga varustatud üksus ning meie õhuväelased on kõrge kvalifikatsiooniga hästimotiveeritud professionaalid,“ ütles major Karro, kelle sõnul on Eesti õhuväe õhuseiredivisjonist tänaseks saanud  NATO integreeritud õhu- ja raketikaitse süsteemi orgaaniline osa.  

Õhuseiredivisjon on õhuväe koosseisu kuuluv taktikaline üksus, mille staap ja õhuoperatsioonide juhtimiskeskus asuvad Ämari lennubaasi territooriumil ning radarpostid Eesti eri piirkondades. Divisjoni üks meeskond paikneb alaliselt Leedus Karmelavas Balti riikide ühises kontrolli- ja ettekandekeskuses. Õhuseiredivisjon loodi Vabariigi Valitsuse määrusega 1. jaanuaril 1998.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.