Uudised  

Uuendatud: 05.01.2018, kell 15:39

05.01.2018 15:37

Kaitsevägi mälestab lahkunud lasketreener Ranno Krustat

Kaitsevägi mälestab detsembri lõpus lahkunud lasketreener Ranno Krustat, kes ligi 50 aasta jooksul juhendas mitmeid tipplaskureid ning osales treenerina kümnetel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

Kaitseväe juhataja ja Eesti laskurliidu president kindral Riho Terras ütles, et Krusta lahkumine on Eesti laskurspordile suur löök. „Möödunud aasta oli Eesti laskespordile tulemuste poolest üks edukamaid ja samas ka üks kurvemaid, kuna meie seast lahkus mees, kelle roll selle edu saavutamisel oli hindamatu. Ranno jättis Eesti laskespordis endast maha ülisuure jälje, mida on raske täita, kuid mis elab oma elu veel aastakümneid tema õpilaste näol,“ ütles kindral Terras.

Ranno Krusta sündis 19. aprillil 1943, treeneritööd alustas ta 1970. aastal Tallinna Kalinini rajooni LNSK-s. 1975. aastal asus Ranno Krusta laskmistreenerina tööle Audentese spordigümnaasiumi eelkäijaks peetavasse Tallinna spordi-internaatkooli.

Nende aastate jooksul kujunes Tallinna spordi-internaatkooli, hilisema Audentese spordigümnaasiumi, laskmisosakonnast ülimalt oluline osa Eesti laskespordi arengus ning sealt on võrsunud mitmeid tipplaskureid. Ranno Krusta õpilasteks on olnud Eesti parimad noorlaskurid, kes on võitnud medaleid ka rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt.

Ranno Krusta õpilaste hulka kuuluvad teiste seas Raal Kurus, Argo Altmäe, Aleksander Korb, Erko Vilba, Allar Mürk ja Peeter Olesk. 2017. aasta oli Ranno Krustale tema treenerikarjääri üks edukamaid, kui tema õpilane, kaitseväe spordirühmas teeniv kapral Peeter Olesk, võitis Euroopa meistrivõistlustelt hõbemedali olümpiakiirlaskmise harjutuses ja pronksmedali täiskaliibrilise püstoli harjutuses.

Lisaks treeneritööle oli Ranno Krusta tunnustatud laskmiskohtunik, kes oli aastaid püstoliharjutuste peakohtunik Eesti meistrivõistlustel. Laskmiskohtunikuna on ta korduvalt saanud Eesti Laskurliidu aasta parima kohtuniku tunnustuse. Samuti kuulus Ranno Krusta aastaid Eesti Laskurliidu juhatusse ja treenerite nõukogusse.

 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.