Uudised  

Uuendatud: 11.01.2018, kell 17:03

11.01.2018 16:29

Kaitseväe- ja tsiviilmeedikud õpivad Tartus traumahaigeid käsitlema

Täna algas kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskusel koostöös Tartu ülikooli, Põhja-Eesti regionaalhaigla ja Tartu ülikooli kliinikumiga rahvusvaheline koolitus, kus õpitakse traumahaige erakorralist kirurgilist käsitlemist.

„Kuna Eestis on traumaõnnetusi vähe, pole meil suuri kogemusi ja seetõttu on nii kaitseväe meedikute kui tsiviilmeedikute jaoks oluline koos traumahaigete käsitlemist harjutada,“ ütles KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse vanemõde nooremleitnant Hele-Reet Lille.

Koolituse pealäbiviijal erukolonel doktor Mark W. Bowyeril on seljataga 22 aastat teenistust USA sõjaväe traumakirurgina. „Me õpetame patsienti ravima minimaalse varustusega, sest missioonil olles ei pruugi kõike vajalikku olemas olla,“ ütles doktor Bowyer.

Eestis esmakordselt toimuval koolitusel osalevad kaitseväe ja reservtervishoiutöötajatest arstid, tsiviilmeditsiini arstid ja Tartu ülikooli arstiteaduskonna arst-residendid. Koolitus annab kõigile meedikutele ühtsed rahvusvaheliselt aktsepteeritud traumahaigete käsitlemise teadmised ja oskused. Koolituse teine põhiläbiviija doktor Peep Talving.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on viia läbi kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet, mis on võimalikult nüüdisaegne ja praktilise suunitlusega.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.