Uudised  

Uuendatud: 29.01.2018, kell 16:38

16.01.2018 16:36

Suurtükiväelased tähistasid sajandat aastapäeva jalgsirännakuga ajaloolisel marsruudil

Suurtükiväelased tähistasid sajandat aastapäeva jalgsirännakuga ajaloolisel marsruudil Suurtükiväelased tähistasid sajandat aastapäeva jalgsirännakuga ajaloolisel marsruudil

Suurtükiväepataljoni kaitseväelased tähistasid täna oma väeosa sajandat aastapäeva läbides jalgsi sama teekonna mis viis nende eelkäijad esimestesse Vabadussõja lahingutesse.

Rakvere raudteejaamast alanud rännak lõppes Rägavere ausamba juures. Kokku osales täna pea 18 kilomeetri pikkusel teekonnal üle 200 suurtükiväelase. "Rakvere raudteejaam on meie jaoks väga tähtis koht, sest siit läks meie eelkäija Vabadussõtta, et pidada Rägavere lähedal esimesed lahingud. Mälestades ning andes au vapratele sõduritele, kõndisime me sama teed," ütles suurtükiväepataljoni ülem kolonelleitnant Arbo Probal.

Rännaku alguspunktis said suurtükiväelasi tervitama tulnud huvilised tutvuda nii täna kasutusel olevate 155mm ning 122mm haubitsatega kui ka Vabadussõjas tuletoetust taganud ajaloolise 76 mm kahuriga M1900. Teel Rägavere ausambani asetasid suurtükiväelased pärjad Vabadussõja ausamba jalamile ning Vabadussõjas suurtükipatarei ülemana võidelnud kapten Jaan Tõnissoni hauale.

Suurtükiväepataljoni ajateenija nooremseersant Jan Jürgen Lõokene ütles, et tänast rännakut tegid küll raskemaks külm ja tuul, kuid seda ei anna võrreldagi Vabadussõtta läinud suurtükiväelaste teekonnaga. "Sada aastat tagasi hobustega haubitsaid positsioonidele vedanud sõdurid teadsid, et ees ootavad lahingud, mis lõpevad alles siis, kui Eesti saab vabaks," ütles nooremseersant Lõokene.  

Suurtükiväepataljoni asutamiskuupäev on 16. jaanuar 1918 kui Eesti sõjaväelaste ülemkomitee ettekirjutisega anti korraldus alustada Eesti 1. suurtükiväebrigaadi formeerimist.

Fotod

Video

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.