Uudised  

Uuendatud: 29.01.2018, kell 16:42

17.01.2018 16:41

Kaitseväe- ja tsiviilmeedikud õpivad Tartus traumahaigeid käsitlema

Täna algas Tartus kaitseväe ühendatud õppeasutustes traumahaige käsitlemise kursus edasijõudnutele

Alanud kursusel osalevad ja vahetavad kogemusi nii kaitseväe- kui tsiviilarstid ning see on heaks näiteks kaitseväe ja tsiviilmeedikute vahelisest tihedast koostööst,“ ütles sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse vanemõde nooremleitnant Hele-Reet Lille.

Traumahaige käsitlemise kursus edasijõudnutele on 2015. aastal Eestisse toodud litsentseeritud kursus, mille raames õpetatakse arstidele traumahaige süstematiseeritud käsitlemist läbi praktiliste töötubade ning loengute. Eestis omab kursuse litsentsi Eesti kirurgide assotsiatsioon.

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiinikeskus korraldab kursust koostöös Eesti kirurgide assotsiatsiooni, Ameerika kirurgide liidu, SA Põhja-Eesti regionaalhaigla, SA Tartu ülikooli kliinikumi ja Tartu ülikooliga. Kursusel osalevad kaitseväe ja reservväelastest tervishoiutöötajad, tsiviilmeditsiinis töötavad arstid ning Tartu ülikooli arstiteaduskonna arst-residendid.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on viia läbi kaitseväelaste, reservväe meedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiinialast väljaõpet, mis on võimalikult nüüdisaegne ja praktilise suunitlusega.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.