Uudised  

Uuendatud: 29.01.2018, kell 16:48

19.01.2018 16:46

Kaitsevägi sai juurde 85 rühmaparameedikut

Kaitsevägi sai juurde 85 rühmaparameedikut Kaitsevägi sai juurde 85 rühmaparameedikut

Täna lõppes Ämaris toetuse väejuhatuse meditsiini väljaõppekeskuses  rühmaparameedikute kursus, mille läbis 85 ajateenijat erinevatest väeosadest üle Eesti. 

Toetuse väejuhatuse tervisekeskuse ülem major Lauri Bender rõhutas kursuse lõpetanutele meedikute olulisust lahinguväljal ja kriisi korral. „Sõjaolukord, milleks me õppustel valmistume, on nii ühiskonna, sõjaväelaste kui ka tsiviilisikute jaoks väga raske ja traagiline ning selle juures on oluline, et ei kaoks lootus olukorra paranemisele. Parameedikud on sõjaväljal ja kriisiolukordades alati need, kes annavad lisaks meditsiinilisele abile ka lootust ja aitavad säilitada inimlikkust kõige keerulisemates situatsioonides," ütles major Bender.

Kursuse lõpurivistust olid jälgima tulnud ka ajateenijate lähedased, kelle nähes anti värsketele parameedikutele üle lõputunnistused ja parameedikute embleemid.

Kursuse parimaks õppuriks valitud reamees Karlis Nigul ütles, et õpitu kinnistas tema varasemat soovi tulevikus meditsiinilist kõrgharidust omandada. „Väljaõpe oli väga põnev ja intensiivne – eriti huvitavad olid kiirabipraktikad ning käisime isegi lahkamisel," ütles reamees Nigul.

10 nädalat kestnud kursuse jooksu õppisid osalejad pingelistes lahing- ja kriisiolukordades meditsiiniabi osutama ning said väljaõpet meditsiinitehnika ja medikamentide kasutamiseks. Keskenduti ennekõike praktilistele oskustele, mida lihviti Tallinna kiirabibrigaadide igapäevatöös praktikandina osaledes. Kursus kulmineerus väliõppuse ja kahepäevase lõpurännakuga, mille raames pidid ajateenijad demonstreerima omandatud meditsiinioskusi ning füüsilist vastupidavust.

Kokku lõpetas rühmaparameediku kursuse 85 ajateenijat, kelle hulgas oli ka neli naist. Lõpetanutest ligi pooled jätkavad väljaõpet kompaniiparameediku kursusel.

Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe läbiviimine. Lisaks rühmaparameedikutele koolitatakse meditsiini väljaõppekeskuses kompaniiparameedikuid ja vanemparameedikud, samuti toimuvad seal missiooniüksuste meditsiinikursused.

Fotod

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.