Uudised  

Uuendatud: 29.01.2018, kell 16:57

29.01.2018 16:54

Tulevased reservohvitserid hüppasid Võrus jääauku

Tulevased reservohvitserid hüppasid Võrus jääauku Tulevased reservohvitserid hüppasid Võrus jääauku

Täna harjutasid kaitseväe ühendatud õppeasutuste lahingukoolis reservrühmaülema kursust läbivad ajateenijad, kuidas tegutseda jääauku kukkumise korral.

„Kuna tegemist on tulevaste reservrühmaülematega, siis on nende jaoks oluline juhtimiskogemus. Õppurid peavad olema valmis ootamatuteks olukordadeks ja täna harjutasime, kuidas tegutseda olukorras, kus keegi peaks maastikul olles jääauku kukkuma,“ ütles reservrühmaülema kursuse ülem leitnant Irene Kool.

Harjutus võimaldas tulevasel reservohvitseril mõista, kuidas juhtida üksust ja organiseerida üksuse lahinguvõime taastamist talvistes tingimustes, kus keegi üksusest on vajunud läbi jää. Harjutus oli vahelduseks reservrühmaülemate kursuse õppekavale ja sellel osalemine oli vabatahtlik.

Õppurid kandsid jääauku hüpates viiekilost seljakotti, milles olid veekindlalt pakitud riided. Lisaks said nad kaela jäänaasklid, mida sai kasutada jääaugust väljumiseks. Leitnant Kooli sõnul on jääaugu harjutus ajateenijate seas alati hästi vastu võetud ning sellest on kasu ka tsiviilmaailmas.

Võrus asuvas kaitseväe ühendatud õppeasutuste lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58513

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.