Isikuandmete töötlemine

Isikuandmete töötlemise põhimõtetega kaitseväes saate tutvuda siin >>

Uudised  

Uuendatud: 29.01.2018, kell 17:01

26.01.2018 16:57

Eesti ja liitlaste snaiprid harjutasid talvistes tingimustes tegutsemist

Eesti ja liitlaste snaiprid harjutasid talvistes tingimustes tegutsemist Eesti ja liitlaste snaiprid harjutasid talvistes tingimustes tegutsemist

Balti riikide ning Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi snaiprid jagasid enam kui nädala jooksul Ida-Virumaal kogemusi ning harjutasid talvistes tingimustes tegutsemist.

„Hea snaiper peab olema võimeline ka kõige raskemates tingimustes oma ülesannet täitma, mistõttu on väga oluline oskus kohaneda ümbritseva maastiku ja tingimustega. Talvistes oludes tegutsemisel peab snaiper arvestama erinevate väliste mõjudega ja üsna piiratud vahenditega, mistõttu on sellised harjutused vajalikud,“ ütles kaitseväe snaiprikooli ülem veebel Mihkel Paalo.

Eelmisel kolmapäeva alanud ja täna lõppenud välilaagris harjutasid Eesti ja liitlaste snaiprid Jõhvis ja Sirgala harjusalal põhilisi ellujäämisoskusi talvises keskkonnas, varjatud positsiooni rajamist, maskeerumist, aga näiteks ka tegevust jääauku kukkumisel. Kokku osales harjutusel ligi 30 Eesti ja liitlaste snaiprit.

Kaitseväe snaiprikool on 1. jalaväebrigaadi allüksus, mille põhiülesanne on lahingupataljonide koosseisu kuuluvate snaipriüksuste ja täpsuslaskurite väljaõpetamine. Samuti õpetatakse snapirikoolis noori rühmaülemateks saavaid ohvitsere oma rühmas täpsuslaskureid või snaipriüksusi kasutama ning vanemallohvitsere snaiprirelvasid käitlema ja hooldama.

Fotod

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.