Uudised  

Uuendatud: 30.01.2018, kell 16:32

30.01.2018 16:31

Eestit külastab Ühendkuningriigi ühendekspeditsiooniväe ülem

Eestit külastab Ühendkuningriigi ühendekspeditsiooniväe ülem kindralmajor Stuart Skeates, et arutada kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega regiooni julgeolekut ning kaitsealast koostööd.

Kindralmajor Skeates kohtus Eestis viibides ka kaitseminister Jüri Luigega, kelle sõnul loovad nii  ühendekspeditsioonivägi kui Eestis NATO lahingugrupis teenivad Ühendkuningriigi üksused võimaluse tugevaks heidutuseks, ühiseks väljaõppeks ning ajalooliste sidemete säilitamiseks. „Oleme Ühendkuningriigiga osa ühisest väärtustesüsteemist, kus tänast Euroopat  ähvardavad ohud vajavad neile vastu seismiseks reaalseid samme,“ ütles Luik.

Ühendkuningriigi juhitavasse ühendekspeditsiooniväkke (Joint Expeditionary Force ehk JEF) kuuluvad lisaks Ühendkuningriigile ja Eestile Rootsi, Taani, Soome, Läti, Leedu, Holland ja Norra. Eestil on mandaat üksuse tegevuses osaleda sel ja järgmisel aastal, kokku panustab kaitsevägi rahvusvahelisse kiirreageerimisüksusesse enam kui kümne kaitseväelasega.

Tapal paikneva NATO lahingugrupi põhituumiku moodustavad Ühendkuningriigi kaitseväelased saabusid Eestisse 2017. aasta kevadel. Enam kui 800 Briti kaitseväelase käsutuses on tankid Challenger 2, jalaväe lahingumasinad Warrior ning liikursuurtükid AS90. Lisaks panustab enam kui tuhandest kaitseväelasest koosnevasse lahingugruppi kompaniisuuruse üksusega Taani.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.