Uudised  

Uuendatud: 01.02.2018, kell 12:32

01.02.2018 12:31

Täna möödub 25. aastat kaitseväe orkestri taasloomisest

1993. aastal taasloodud kaitseväe orkester tähistab täna 25 aasta möödumist esimesest tegevuspäevast taasiseseisvunud Eestis.

 

„Tänane kaitseväe orkester on 1918. aasta novembris moodustatud orkestri õigusjärglane, nii et tegelikult tähistame me koos Eesti Vabariigiga oma sajandat aastat,“ ütles kolonelleitnant Saan. „Orkestri ajalugu on olnud rikkalik ja paratamatult jääb sellesse ka pikk okupatsiooniperiood, kuid täna tunneme uhkust kaitseväe orkestri traditsioonide edasi viimise üle vabas Eestis“.

Kuigi ametlikult kirjutati orkestri taasloomise otsusele alla 29. jaanuaril 1993, peavad orkestrandid orkestri taasloomise aastapäevaks 1. veebruari, mil orkester kogunes ning tööd alustas.

Kaitseväe orkestri taasloomisele on pühendatud orkestri traditsiooniline märtsis korraldatav kevadkontsert.

Kaitseväe orkestri ülesandeks on kindlustada muusikaga kõik riiklikud ja sõjaväelised tseremooniad. Orkestri repertuaaris on nii vigurmarssimisprogramm kui ka mitmed kontsertprogrammid süva- ja kergemast muusikast. Lisaks 40 professionaalsele sõjaväemuusikule mängivad orkestris ka muusikalise ettevalmistuse saanud ajateenijad. 

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.