Uudised  

Uuendatud: 13.02.2018, kell 17:41

13.02.2018 17:30

Kaitseväe juhataja inspekteeris õppust Talvelaager 2018

Kaitseväe juhataja inspekteeris õppust Talvelaager 2018  Kaitseväe juhataja inspekteeris õppust Talvelaager 2018

Kaitseväe juhataja inspekteeris täna keskpolügoonil lõppevat kümme päeva kestnud õppust Talvelaager 2018, millest võttis osa ligi tuhat kaitseväelast Scoutspataljonist, NATO lahingugrupist ja Kaitseliidust.

„Eesti lumine ja parajalt külm talv pakub meile häid võimalusi panna proovile üksusi ja nende tehnikat, mis on meie liitlaste jaoks kahtlemata väga uus ja erakordne kogemus,“ ütles kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, kelle sõnul tegid Eesti kaitseväelased liitlastega õppusel tihedat koostööd staapide tasemel, olles nii õpetaja kui õpilase rollis.

Talvisele sõjapidamisele keskendunud õppus jagunes kaheks faasiks, millest esimesel harjutasid õppusel osalenud kaitseväelased sõjapidamist talvistes tingimustes üksusesiseselt. 10. veebruaril algas õppuse teine faas, mille käigus harjutati kompaniitasemel kaitselahingut ja rünnakut. Nädalavahetusel liitusid õppusega ka kaitseliitlased Sakala ning Tallinna malevast.

Õppusel osalesid tegevväelased ja ajateenijad Scoutspataljonist, lahingugrupi koosseisus teenivad liitlased Ühendkuningriigist ja Taanist ning kaitseliitlased Sakala ning Harju malevast. Samuti osales õppusel pea 200 ühikut erinevat tehnikat, sealhulgas tankid Challenger, jalaväe lahingumasinad CV9035 ja Warrior ning soomustransportöörid Pasi.

Scoutspataljoni kaitseväelased ja nende sõidukid alustavad liikumist keskpolügoonilt koduväeossa Paldiskisse 14. veebruari varahommikul mööda Peterburi maanteed ning Tallinna ringteed. Samuti liiguvad homme mööda Loobu maanteed Tapa linnakusse suunduvad kaitseväe ja liitlaste sõidukite kolonnid.

Kaitseväe peastaap, 717 1900, mil[at]mil.ee, Juhkentali 58, 15007, Tallinn, Eesti.

Toetab Euroopa Liit - Eesti Riiklik Arengukava

Lehekülg vastab WCAG 2.0 AA taseme soovitustele. Lehekülg vastab XHTML 1.0 standardile Lehekülg vastab CSS 2.0 standardile

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.